Slovensko

Rostas a jeho časopis musia Benčíkovi zaplatiť 33-tisíc eur a ospravedlniť sa

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Šéf časopisu Zem a Vek Tibor Eliot Rostas musí zaplatiť poslancovi Jánovi Benčíkovi 33-tisíc eur a ospravedlniť sa mu. Rozhodol tak dnes súd.

Zem a vek o Benčíkovi napísal, že „kryje neonacistov a ohrozuje životy slovenských občanov“. V skratke – Benčíkove blogy podľa konšpiračného plátku vystavovali nebezpečenstvu novinárov, ktorí pôsobili na území východnej Ukrajiny.

Benčík ešte v čase, keď nebol poslancom, podal žalobu na vydavateľstvo na ochranu osobnosti a žiadal náhradu nemajetkovej ujmy.

„Urobil som to, aby som zastavil konanie rôznych konšpiračných médií, ktoré sú schopné zverejniť úplné klamstvá a cítia sa byť nepostihnuteľní. Myslím, že sa treba brániť,“ tvrdí poslanec.

Podľa rozhodnutia súdu sa vydavateľstvo časopisu proti rozsudku nemôže odvolať. Odškodné 33-tisíc eur musí zaplatiť do troch dní od právoplatnosti rozsudku.

One Reply to “Rostas a jeho časopis musia Benčíkovi zaplatiť 33-tisíc eur a ospravedlniť sa”

  1. Havloidi a ďalší podlí bezcharakterní zapredanci typu benčík, vy prehráte 3 krát za sebou.
    1. Sami svojou podlosťou sa navždy vylúčite zo spoločnosti čestných, priemerných či podpriemerných ľudí. Vás si nikto neváži. Ani pániček v USA.
    2. Za svoje špinavosti budete časom hniť v base alebo skončíte pred ľudovým súdom alebo vás z USA odmenia za odvedenú prácu. Oni bývajú naozaj precízni. Fyzický koniec nič moc.
    3. Pred božím súdom to budete mať naozaj ťažké, tam vás žiadny ilumiátsky odpad nebude môcť ochrániť a je veľká pravdepodobnosť, že zažijete vašej koniec existencie v mukách pekných.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *