adplus-dvertising

Rómsky aktivista sa zviditeľnil pri Kotlebovi. Dnes podáva návrh na zrušenie ĽSNS

Marek Baláž je rómsky aktivista, ktorý sa zviditeľnil na akciách Mariana Kotlebu a vo svojich videách.

Ešte nedávno stál vedľa Mariana Kotlebu pred davom ľudí, ktorý si prišiel zastať Milana Mazureka pred súdom v Banskej Bystrici. Vysmieval sa tam systému, ktorý označuje Kotlebovcov za fašistov a rasistov. Svojím vystúpením dával jasne najavo, že Kotlebovci nie sú rasisti a nič mu neurobia aj keď je Róm.

Dnes však z rôznych dôvodov otočil proti Kotlebovi a rozhodol sa agresívne bojovať proti tejto strane. Dôvody môžu byť rôzne a v takýchto situáciách to bývajú nesplnené kariérne ambície a utopické predstavy. Kotleba a jeho strana dokonca poskytla rómskemu aktivistovi aj právnu pomoc, keď mal problémy so zákonom.

Po poslednej reportáži Milana Mazureka, ktorý v obci Jarovnice navštívil bezradného majiteľa pozemku, ktorý mu nelegálne obývajú osadníci a on po rokoch domáhania sa stále nemôže využívať svoj vlastný pozemok, sa práve Balážove združenie rozhodlo podať návrh na zrušenie ĽSNS.

Odôvodňujú to tým, že Kotlebovci si získavajú hlasy poukazovaním na rómske problémy a zámerne narúšajú pokojné spolunažívanie medzi majoritou na Slovensku a rómskou komunitou.

V Jarovniciach sa pred pár dňami zišli aj stovky Rómov, ktorí pochodovali s rôznymi železnými predmetmi a palicami. „Pripravujeme sa na Kotlebu“ kričali agresívni Rómovia.

Pozrite si aj videá, kde rómsky aktivista Marek Baláž najprv podporuje Kotlebu a jeho stranu, a v ďalšom videu už informuje o podaní návrhu na zrušenie tejto strany.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.