Spoločnosť

Rómska občianska hliadka v Trnave má problém: Jeden z dvojice ani neprišiel do práce

Mesto Trnava spustilo Občiansku hliadku, ktorá sa skladá len z Rómskych občanov. Dostali dotáciu 40-tisíc eur.

Hliadkovať sa malo začať dnes v lokalite sídliska Linčianska, ale hneď prvý deň nastal problém. Jeden z dvojice vôbec nenastúpil do práce.

Prišla len pani Tatiania a druhý zamestnanec, ktorý prešiel výberovým konaním neprišiel podpísať zmluvu ani nedvíhal telefón.

Mesto Trnava doteraz oficiálnu poriadkovú alebo rómsku hliadku nemalo, Tatiana Olleová však vykonávala hliadkovanie na sídlisku ako dobrovoľníčka.

„Starať sa budeme pri príchode detí do školy o ich bezpečnosť pri vystupovaní z osobných áut a autobusov, ďalej aby sa nestretávali a nerobili nelegálne veci a aby sa po skončení vyučovania nezdržiavali v areáli školy,“ popísala základnú činnosť hliadky Tatiana Olleová pre agentúru SITA.

2 Replies to “Rómska občianska hliadka v Trnave má problém: Jeden z dvojice ani neprišiel do práce

  1. Hi, I do think your blog could be having browser compatibility issues. When I look at your blog in Safari, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping issues. I simply wanted to give you a quick heads up! Aside from that, fantastic blog!|

  2. Heya i am for the first time here. I found this board and I find It really useful & it helped me out much. I hope to give something back and help others like you helped me.|

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *