Slovensko

Rómovia sa vyhrážajú, že mu podpália dom. Bezradný starosta vidí nádej len v Kotlebovcoch, ktorí okamžite prišli

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Zlé susedské vzťahy v obci Nemčiňany (pri Zlatých Moravciach) vyvrcholili až k vyhrážkam smrťou. Rómska rodina sa mala vyhrážať susednej rodine až zabitím či podpálením. Situácia je napätá a starosta obce bezradný (video bude k dispozícii dnes večer)

Rómovia majú susednú rodinu neustále psychicky a fyzicky napádať a vyvrcholilo to až do situácie, kedy im k domu nahádzali drevo a rôzne drevené palety či latky, s tým, že ich do rána vypália. Vyhrážali sa, že si privolajú aj Rómov z osady v Kozárovciach. Starosta obce mal podľa našich informácii celý prípad riešiť aj s políciou, no tá stým nemala momentálne čo robiť a tak sa starosta obrátil na Kotlebovcov. Tí prišli okamžite na miesto, kde pomohli vypratať drevo pri dome muža, ktorému sa Rómovia vyhrážajú a situácia v podobe hliadok monitorujú.