Rómovia kričali po Mazurekovi! Kotlebovci navštívili obec, kde Rómovia brutálne napadli muža (Video) - MAGAZÍN 1
Slovensko

Rómovia kričali po Mazurekovi! Kotlebovci navštívili obec, kde Rómovia brutálne napadli muža (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V obci Brzotín (okres Rožňava) sa v sobotu uskutočnilo petičné zhromaždenie organizované Ľudovou stranou Naše Slovensko. Strana petíciou žiada posilnenie policajného výkonu v okrese Rožňava.

Zhromaždenie sa uskutočnilo po brutálnom útoku na obecného poslanca. Toho mali v piatok 12. júla v nočných hodinách napadnúť pätnásti Rómovia priamo na jeho pozemku. Podľa niektorých obyvateľov môže byť motívom brutálneho útoku práve práca poslanca v obecnom zastupiteľstve, kde mal poukazovať na rastúce problémy s čiernymi stavbami a skládkami rastúcimi blízko rómskych obydlí.

Dva týždne od incidentu zvolali kotlebovci do Brzotína petičné zhromaždenie, na ktorom žiadali o posilnenie výkonu služby príslušníkov Policajného zboru Slovenskej republiky v okrese Rožňava.

Zhromaždenie sa uskutočnilo bez incidentov, avšak často bolo prerušované výkrikmi zo strany miestnych Rómov, ktorí sa zhromaždili v tesnej blízkosti. Na celú situáciu dohliadala polícia a antikonfliktný tím.

„Tento región je dlhodobo skúšaný ťažkými výčinmi, kriminálnymi činmi, bitkami a vraždami neprispôsobivých asociálov. Je to strašné, čo sa tu deje. V posledných mesiacoch to graduje. Toto stúpa šialeným tempom do nebotyčných výšok. Takto to nemôže pokračovať!“ povedal na úvod petičného zhromaždenia poslanec NR SR Stanislav Mizík.

Podľa poslanca musí polícia začať pravidelne kontrolovať kritické regióny a navrhol taktiež zriadiť v Brzotíne pracovisko policajného zboru.

„Nie je predsa normálne, že sa pätnásť asociálov zoberie, vezme do ruky rôzne zbrane, tyče, predmety, zoberie si nejakých psov, vbehne do domu obecného poslanca a chce ho tam ubiť na smrť za bieleho dňa. Ako sa niečo takéto môže udiať?“ pokračoval po Mizíkovi poslanec Mazurek.

Na slová poslanca Mazureka reagovala skupina miestnych Rómov kričaním a bučaním.

„A vidíte týchto ľudí… Keď by sa mali dištancovať od týchto a poukázať, že nie sú ako oni, že sú slušní a že nesúhlasia s tým, aby boli ľudia ubíjaní vo vlastných dvoroch, tak tu vrieskajú. Takto sa správajú, aby sa dištancovali od nich. Potom chcú, aby sme ich nehádzali do jedného vreca, ale nedokážu sa dištancovať od kriminálnikov, od potenciálnych vrahov,“ zareagoval Mazurek.

Na záver zhromaždenia vystúpil predseda ĽS Naše Slovensko Marian Kotleba.

„My sme tu dnes preto, pretože opäť a v krátkom čase zlyhala preventívna činnosť polície v okrese Rožňava,“ začal svoje vystúpenie Kotleba.

„Jedine Ľudová strana Naše Slovensko sa opäť postavila za týraných ľudí bez ohľadu na ich národnosť. Bez ohľadu na to, či išlo o zabitého Slováka v Dobšinej alebo o poslanca obecného zastupiteľstva tu v Brzotíne. Je pre nás totiž neprijateľné, aby tí, ktorí slušne žijú, aby tí, ktorí platia dane, aby tí, ktorí sa snažia vychovávať svoje rodiny, doplácali nakoniec na tých, ktorí žijú s natiahnutými rukami, žijú z tých daní a ktorí, keď si zaumienia, tak niekoho zabijú alebo zmrzačia,“ pokračoval.

„Veľmi dobre všetci zodpovední vedia, že tá bomba tiká. Veľmi dobre vedia, že zase bude niekto dobitý, znásilnený alebo zavraždený. A napriek tomu sa nič nedeje.“

Kotlebovci chcú preto apelovať na riaditeľa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach, ktorému adresujú petíciu, pod ktorú začali zbierať podpisy práve v Brzotíne. V nej žiadajú „o posilnený výkon služby príslušníkov Policajného zboru Slovenskej republiky v okrese Rožňava.“

https://www.youtube.com/watch?v=DwxHB2NU-Ts

Sme veľmi radi, že čítate Magazín 1! Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte zdieľaním tohto článku. ĎAKUJEME

zdroj: prehladsprav.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *