Slovensko

Rómovia dostali tony mäsa a potravín v karanténe zadarmo. Slováci zo zahraničia pekne zaplatili

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Slováci, ktorí prídu zo zahraničia domov musia ísť do štátnej karantény, kde si pekne svoj pobyt zaplatia. Platiť musia za stravu, ktorú im tam nosia. Títo ľudia sú v karanténe nútení byť dovtedy, kým nemajú opakovane negatívne testy.

V karanténe sú však aj rómske osady. Tu si však Rómovia nemusia platiť za svoj pobyt, pretože sú doma a potraviny im nosia pracovníci na to určení.

Úrad splnomocnenca pre rómske komunity adresoval list 43-om potravinovým spoločnostiam pre pomoc s potravinami pre osadníkov v karanténe, 11 z nich poskytlo pomoc a úrad túto pomoc distribuoval rôznymi kanálmi.

Osadníci v Žehre tak dostali 2,3 tony mäsa a iných potravín zadarmo, aby vraj upokojili napätú situáciu v osade, informuje TV Markíza.

„Počas dlhej doby v karanténe bola Rómom poskytnutá aj bezodplatná potravinová pomoc – avšak nie z peňazí štátu. Mnohým obyvateľom v karanténe však pomáhali aj príbuzní, známi, či dobrovoľníci. Ostatné potraviny si Rómovia v karanténe objednávali od súkromných predajcov a obchodníkov z okolia. Telefonicky to potvrdil pre AFP aj prednosta obecného úradu v Žehre Miloš Pacovský,“ informuje na stránke fakty.afp.com

O takomto krásnom darčeku zadarmo môžu Slováci, ktorí boli nasilu daní do karantény len snívať. Tí si totiž musia za každý deň platiť 13€.

Článok sme po zisteniach Kontroly faktov od AFP upravili, aby obsah nevyznel, že Rómovia v karanténe dostali potraviny zadarmo zo štátnych peňazí. Potraviny im boli darované od rôznych súkromných osôb a firiem a sprostredkované cez úrad splnomocnenca.

Takúto faktúru posiela štát Slovákom, ktorí prišli zo zahraničia:

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *