Rómovia dostali tony mäsa a potravín v karanténe zadarmo. Slováci zo zahraničia pekne zaplatili

Slováci, ktorí prídu zo zahraničia domov musia ísť do štátnej karantény, kde si pekne svoj pobyt zaplatia. Platiť musia za stravu, ktorú im tam nosia. Títo ľudia sú v karanténe nútení byť dovtedy, kým nemajú opakovane negatívne testy.

V karanténe sú však aj rómske osady. Tu si však Rómovia nemusia platiť za svoj pobyt, pretože sú doma a potraviny im nosia pracovníci na to určení.

Úrad splnomocnenca pre rómske komunity adresoval list 43-om potravinovým spoločnostiam pre pomoc s potravinami pre osadníkov v karanténe, 11 z nich poskytlo pomoc a úrad túto pomoc distribuoval rôznymi kanálmi.

Osadníci v Žehre tak dostali 2,3 tony mäsa a iných potravín zadarmo, aby vraj upokojili napätú situáciu v osade, informuje TV Markíza.

„Počas dlhej doby v karanténe bola Rómom poskytnutá aj bezodplatná potravinová pomoc – avšak nie z peňazí štátu. Mnohým obyvateľom v karanténe však pomáhali aj príbuzní, známi, či dobrovoľníci. Ostatné potraviny si Rómovia v karanténe objednávali od súkromných predajcov a obchodníkov z okolia. Telefonicky to potvrdil pre AFP aj prednosta obecného úradu v Žehre Miloš Pacovský,“ informuje na stránke fakty.afp.com

O takomto krásnom darčeku zadarmo môžu Slováci, ktorí boli nasilu daní do karantény len snívať. Tí si totiž musia za každý deň platiť 13€.

Článok sme po zisteniach Kontroly faktov od AFP upravili, aby obsah nevyznel, že Rómovia v karanténe dostali potraviny zadarmo zo štátnych peňazí. Potraviny im boli darované od rôznych súkromných osôb a firiem a sprostredkované cez úrad splnomocnenca.

Takúto faktúru posiela štát Slovákom, ktorí prišli zo zahraničia:

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353