Spoločnosť

Rómov sťahujú zo zničených bytov do nových. Nové bývanie bude stáť 2,5 milióna eur

Známe sídlisko Luník 9 je známe aj dezolátnym stavom, ktorý spôsobili jeho obyvatelia. Stav bytoviek je tak zlý a nebezpečný, že niektoré celé bytové bloky museli zbúrať.

Túto situáciu sa rozhodol riešiť ich starosta, ktorý plánuje podľa informácii TV Markízy jeden z bytových domov s narušenou statikou rekonštruovať. O búraní nechce počuť a 30 bytov chce nechať radšej opraviť. Vedľa starého paneláku chce však nechať postaviť aj štyri nové bytové domy so 48 bytmi, ktoré budú stáť približne 2,5 milióna eur. Financovať nové bývanie chcú z dotácii z eurofondov, o ktoré plánuje požiadať.

Rómov z nelegálnych osád chce pritom presťahovať do starších bytov, kým tých zo starých domov presťahuje do novopostavených, aby sa všetci postupne začleňovali do života. Čo ak však byty skončia rovnako zdemolované ako tie predošlé? Rómovia svorne tvrdia, že problémoví obyvatelia si po tejto rekonštrukcii snáď začnú nové bývanie vážiť. Celú reportáž si pozriete >>> TU <<<.

Zdroj: Hitky.sk

One Reply to “Rómov sťahujú zo zničených bytov do nových. Nové bývanie bude stáť 2,5 milióna eur”

  1. Nič si nezačnú vážiť!!!!! Kto mne čo dal zadarmo alebo preto že som si to zničil nikto nič tak prečo niekomu sa dá rozdávať a nič neprináša len ďalšie manko a druhému čo nieco dáva sa nedá dať nič ?????

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *