Rómov sťahujú zo zničených bytov do nových. Nové bývanie bude stáť 2,5 milióna eur - MAGAZÍN 1
Slovensko

Rómov sťahujú zo zničených bytov do nových. Nové bývanie bude stáť 2,5 milióna eur

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Známe sídlisko Luník 9 je známe aj dezolátnym stavom, ktorý spôsobili jeho obyvatelia. Stav bytoviek je tak zlý a nebezpečný, že niektoré celé bytové bloky museli zbúrať.

Túto situáciu sa rozhodol riešiť ich starosta, ktorý plánuje podľa informácii TV Markízy jeden z bytových domov s narušenou statikou rekonštruovať. O búraní nechce počuť a 30 bytov chce nechať radšej opraviť. Vedľa starého paneláku chce však nechať postaviť aj štyri nové bytové domy so 48 bytmi, ktoré budú stáť približne 2,5 milióna eur. Financovať nové bývanie chcú z dotácii z eurofondov, o ktoré plánuje požiadať.

Rómov z nelegálnych osád chce pritom presťahovať do starších bytov, kým tých zo starých domov presťahuje do novopostavených, aby sa všetci postupne začleňovali do života. Čo ak však byty skončia rovnako zdemolované ako tie predošlé? Rómovia svorne tvrdia, že problémoví obyvatelia si po tejto rekonštrukcii snáď začnú nové bývanie vážiť. Celú reportáž si pozriete >>> TU <<<.

Zdroj: Hitky.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *