Rómom mali zaplatiť, aby prišli protestovať proti ĽSNS. Mazurekovi ľudia tlieskali - MAGAZÍN 1
Slovensko

Rómom mali zaplatiť, aby prišli protestovať proti ĽSNS. Mazurekovi ľudia tlieskali

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V Košiciach na námestí sa konal míting Ľudovej strany Naše Slovensko, ktorý sa pokúšali prerušiť liberáli z Progresívneho Slovenska. Okrem nich tam zvážali autobusmi aj miestnych osadníkov, ktorí držali rôzne transparenty proti kotlebovcom.

Liberáli sa chválili, že ich bolo na tomto zhromaždení viac, ale ľudia, ktorí sa tohto zhromaždenia zúčastnili potvrdili, že po začatí mítingu bolo voličov ĽSNS viac, ako ich odporcov.

Študentka Nikola z východné Slovenska, ktorá sa bola na tomto mítingu pozrieť, napísala svoje pocity do statusu. Nikola tvrdí, že aj keď sa prezentovali protestujúci, že ich je viac, na začiatku to tak možno vyzeralo, vtedy si Progresívci urobili fotky, no keď sa míting ĽSNS rozbehol, tak bolo voličov Kotlebu o niekoľko stoviek viac.

“Chlapci v modrých bundách a Rómovia tam po nás kričali, že sme fašisti! Stále len pískali a kričali, mala som z nich strach…” opisuje situáciu študentka Nikola.

To, že bolo podporovateľov ĽSNS viac potvrdil aj samotný Mazurek na začiatku svojho prejavu, kedy pozdravil progresívcov hlasným “Zdravím aj vás drahí fašisti!” na čo mu ľudia začali tlieskať (Video Mazureka na konci článku).

V liberálnych médiách sme sa však dočítali, že kotlebovci zažili v Košiciach blamáž. Pravda je však úplne iná. Na kotlebovcov sa prišlo pozrieť veľké množstvo ľudí a bolo ich z ďaleko viac, ako protestujúcich liberálov. No a strach išiel skôr z týchto liberálov, ktorí vraj bojujú proti nenávisti. Veď si len pozrite ich transparenty. Chcete, aby nám títo vládli?

Zaplatili Rómom za účasť proti ĽSNS

Podla účastníkov v Košiciach a niektorých zdrojov vyplýva, že Rómski protestanti mali byť odmenení za to, aby držali transparenty proti ĽSNS. Mali dostať po 15€. Údajne však boli oklamaní a nedostali ani tieto peniaze.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *