Rómku nepustili na vypredanú párty: "Biele ku*** pustili dnu!" Ravazs: "Diskriminácia!" - MAGAZÍN 1
Slovensko

Rómku nepustili na vypredanú párty: “Biele ku*** pustili dnu!” Ravazs: “Diskriminácia!”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Pani Magdalénu zo Starej Ľubovni údajne nepustili na Latíno Párty aj s jej neterou. Magdaléna si myslí, že je to pre to, že je Rómka, a tak o celom incidente okamžite informovala médiá.

Magdalénu odmietli pustiť na akciu, ktorá bola len pre ľudí, ktorí mali dopredu objednanú rezerváciu a stôl. Keď ju a jej neter nepustili dnu, okamžite kontaktovala médiá s tým, že je to pre jej etnický pôvod.

Majiteľ podniku však pre RTVS povedal, že akcia bola len pre ľudí, ktorí mali rezervovaní stôl, a s Rómami nemá žiadny problém, dokonca ich zamestnáva.

Pani Magdaléna však pre televíziu povedala, že videla, ako do vnútra pustili dve biele slečny, aj keď už lístky boli vypredané. Na sociálnej sieti však použila iný slovník a napísala komentár, kde ich nazvala bielymi ku***.

Šéf podniku však vysvetlil, že Magdaléna mohla vidieť, ako dnu púšťajú ďalšie slečny, ale tie mali dopredu rezervované stoly.

K prípadu sa vyjadril aj splnomocnenec pre rómske komunity Ábel Ravasz, ktorý si myslí, že toto nikomu nepomôže a je to diskriminácia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *