Slovensko

Rómka: Volili sme Matoviča, ale nepomáha nám! Sme sprostí, že sme ho volili!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Na ulici Poštárka v Bardejove prišlo k brutálne zásahu polície proti rómskej komunite. Policajnú hliadku, ktorá tu mala službu mala údajne napadnúť skupina miestnych Rómov. Do policajtov hádzali kamene a rôzne predmety.

Obaja členovia hliadky boli zranení a na miesto bolo vyslaných 30 policajtov. Tí zadržali tri osoby.

Po tomto zásahu polície vyzýva Únia Rómov na Slovensku, aby bol zásah policajtov zákonne a rýchlo prešetrený.

Predseda občianskeho združenia Únia Rómov na Slovensku František Taňko označil policajný zásah za neprimeraný:

„Vážený Igor Matovič – predseda vlády Slovenskej republiky, predvčerom sme písali výzvu „našim“ rómskym zástupcom vo verejných funkciách, aby robili svoju prácu poctivo a dôkladne a dnes to môžete aj vy spolu s nimi ukázať, či ste naozaj tá reálna zmena k lepšiemu, o ktorú sme mali všetci záujem aby došla.

12.4.2020 v Bardejove, sídlisko Poštárka došlo k neprimeranému policajnému zásahu. Podľa informácií od obyvateľov brutalita zásahu bola neadekvátna a je otázne či aj opodstatnená. Zatiaľ nemáme všetky overené údaje, ale teraz je to práca „našich“ rómskych zástupcov Andrea Bučková – splnomocnenkyňa vlády SR pre rómske komunity, Peter Pollák jr. – Poslanec NRSR, Ján Herák – OĽANO, Jarmila Vaňová a Polícia Slovenskej republiky, aby vyšetrili postup a oprávnenosť zásahu.

Každý občan SR má svoje práva a povinnosti, tak isto aj Rómovia v SR. Ak sa niekto dopustí priestupku, trestného činu … tak nech je postihovaný v zmysle zákona, ale rovnako všetci v ZMYSLE ZÁKONA!

Dlhodobo sme svedkami, že zákon sa uplatňuje voči Rómom neadekvátnou silou a donucovaním. Porušujú sa princípy práva a rovnosti pred zákonom a to v demokratickej spoločnosti 21.storočia je neakceptovatelné. Treba tento zásah riadne a objektívne vyšetriť a vinníkov, či už zo strany Rómov alebo príslušníkov polície, zákonne postihnúť ak porušili zákon! Ale nemôže to zas ostať len tak nevyšetrené, potom ostáva na oboch stranách konfliktu pocit nespravodlivosti, ktorý sa dlhodobo stupňuje a vytvára nevraživosť a eskaluje napätie v spoločnosti.

Roman Mikulec – OĽANO, sám ste zažili na vlastnej koži, aké to je, keď polícia ide proti občanovi, verím, že teraz ukážete aké to je, keď Ministerstvo vnútra SR pracuje objektívne, transparentne a rýchlo!“, vyzýva predseda Únie František Taňko.

Svedectvo miestnej obyvateľky:

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *