Rodičia sa len prizerajú?! Deti v osadách sa vešajú na rozbehnuté autá a padajú za jazdy! (Video) - MAGAZÍN 1
Slovensko

Rodičia sa len prizerajú?! Deti v osadách sa vešajú na rozbehnuté autá a padajú za jazdy! (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

O rôznych nebezpečných hrách detí z Rómskych osád sme už niekoľkokrát písali. Deti, ktorým sa rodičia nevenujú vymýšľajú rôzne činnosti, ktoré sú však veľmi nebezpečné. Niektoré týrajú šteniatka a robia psie zápasy a iné zase ohrozujú seba na živote (video na konci článku).

Polícia v Prešovskom kraji upozorňuje na nebezpečnú hru malých detí v osadách, ktoré riskujú svoj život nastupovaním na zadnú časť dodávky. V poslednom období polícia zaznamenala dva prípady mimoriadne nebezpečného „zaháňania nudy“ malých detí v obci Mirkovce a Chminianska Nová Ves.

Polícia uviedla, že deti bezohľadne naskakujú na zadné dvere dodávky. Cieľom tejto nebezpečnej hry je čo najdlhšie sa udržať. „Neuvedomujú si však ako sami seba ohrozujú a následným pádom riskujú minimálne vznik úrazu. Vodič pritom nič netuší,“ pokračujú prešovskí policajti.

V dvoch zdokumentovaných prípadoch je z kamerového záznamu zrejmé, že deti spadli. Následkom pádu došlo k ich zraneniu. Jedno z nich muselo byť prevezené na ošetrenie do Košíc. „Polícia sa týmito prípadmi zaoberá v rámci priestupkového konania,“ uvádzajú v stanovisku muži zákona.