Režim na hraniciach sa nakoniec nemení, pretože Ústavný súd musí rozhodnutie najprv zverejniť - MAGAZÍN 1
Slovensko

Režim na hraniciach sa nakoniec nemení, pretože Ústavný súd musí rozhodnutie najprv zverejniť

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Ústavný súd mal podľa informácii pozastaviť najnovšiu vyhlášku, ktorá sprísňovala režim na hraniciach najmä pre nezaočkovaných. Policajti sa ňou však stále riadia, pretože Ústavný súd musí toto rozhodnutie najprv zverejniť v zbierke zákonov.

Aj napriek tomu platia na hraniciach tie opatrenia, ktoré vydal hlavný hygienik 9. júla.  „Najprv treba počkať, kým bude rozhodnutie Ústavného súdu zverejnené v zbierke zákonov, teraz platí vyhláška posledná, a tak sa zatiaľ podľa toho musia riadiť aj policajti na hraniciach,“ povedala ministerka spravodlivosti Mária Kolíková.

To, že stále platí na hraniciach režim z najnovšej vyhlášky potvrdil aj Úrad verejného zdravotníctva. „Ústavný súd SR zatiaľ nezverejnil svoje rozhodnutie a účinnosť tejto vyhlášky dovtedy nie je oficiálne pozastavená,“ tvrdia. Zatiaľ teda platia všetky podmienky tak, ako doteraz, informuje Denník N.