Slovensko

Remišová: Sme v čiernej fáze a tá znamená, že sa zatvárajú všetky podniky okrem kritickej infraštruktúry. Takéto opatrenie nemáme v žiadnej inej krajine

Ministerka pre investície a informatizáciu Veronika Remišová na tlačovej konferencii hovorila o tom, že momentálne by sme sa v Covid automate nachádzali v čiernej fáze, a tá znamená, že sa zatvárajú všetky podniky okrem kritickej infraštruktúry. Takéto opatrenia nemáme v žiadnej inej krajine.

„V COVID automate máme aj čiernu fázu a tá znamená, že sa zatvárajú všetky podniky okrem kritickej infraštruktúry. Takéto opatrenie nemáme v žiadnej inej krajine. A preto si je potrebné povedať, či vzhľadom na situáciu, ktorá tu momentálne je, je reálne mať v automate čiernu fázu, keď vypíname celú krajinu,“ povedala.

Podľa Remišovej by sa mala v tejto súvislosti najprv uskutočniť debata odborníkov až následne by sa mali prijať politické rozhodnutia.

„Ak má platiť COVID automat, tak sme momentálne v čiernej fáze a tá znamená vypnutie ekonomiky,“ povedala Remišová. Podľa nej, „ak sa zatvorí ekonomika, tak sa zničí krajina“.