Redaktor amerických novín umrel na infarkt deň po posilňovacej dávke - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Redaktor amerických novín umrel na infarkt deň po posilňovacej dávke

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Vo veku 49 rokov zomrel Carlos Tejada, zástupca šéfredaktora denníka The Times pre Áziu. Novinár umrel na infarkt. Súvislosť s očkovaným nebola potvrdená.

Pred svojou smrťou pôsobil Tejada 13 rokov ako redaktor v Ázii, okrem iného v denníku The Wall Street Journal. V denníku strávil celú svoju kariéru, kým v roku 2016 nastúpil do redakcie Times. Bol ženatý a mal dve deti.

Podľa príspevku bývalého reportéra New York Times Alexa Berensona zomrel Tejada na infarkt deň po tom, čo dostal posilňovaciu vakcínu od Moderny.

V júli Tejada dostal vakcínu od spoločnosti Johnson & Johnson Podľa jeho profilu na Instagrame bol za jej prijatie vďačný.

Potom 16. decembra v juhokórejskom Soule Carlos Tejada dostal “booster” vakcíny Moderna mRNA/LNP. Nižšie je uvedené, ako Berenson popísal posilňovaciu injekciu Moderna:

„Nikdy neboli vykonané žiadne klinické štúdie, ktoré by skúmali bezpečnosť alebo účinnosť miešania rôznych typov týchto vakcín, a Carlos nedal informovaný súhlas, pretože formulár súhlasu bol v kórejčine, teda v jazyku, ktorý nevedel prečítať. Vtipkoval, že by ma Omicron mal „praštiť svojim mokrým smrkáčom“.

Jeden deň po podaní “posilovacej” injekcie od Moderny potom Carlos Tejada zomrel na infarkt, uviedol Berenson. V príspevku na Twitteri Carlosova manželka Nora Tejadová tiež potvrdila, že jej manžel zomrel na infarkt. Nora na Twitteri uviedla:

„Toto je Carlosova manželka Nora. S najhlbším zármutkom sa s vami musím podeliť o to, že Carlos včera večer zomrel na infarkt. Stratila som najlepšieho priateľa a naše deti prišli o naozaj skvelého otca. Na nejaký čas sa odmlčím zo sociálnych sietí.”

V samostatnom článku o tom informoval aj denník The New York Times, ktorý 22. decembra potvrdil tweet jeho manželky:

“Jeho manželka Nora Tejada uviedla, že príčinou bol infarkt,” uviedol denník.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *