adplus-dvertising

Redakcia SME zverejnila hodinový dokument o tom, akí sú objektívni

Na oficiálnom YouTube kanály redakcie SME bol včera zverejnený skoro hodinový dokument o ich objektívnosti.

Možno vzostup populárnosti alternatívnych médií priviedol redakciu SME k nápadu spraviť dokument, kde sa snažia dokázať svoju objektivitu. Rozhodne je to zaujímavý projekt, ak sa chcete pozrieť na prácu novinárov z blízka. Či vás presvedčia po zhliadnutí dokumentu o svojej pravde je už druhá vec. Skúste si dokument pozrieť ak máte čas a zanechať nám váš názor či už priamo pod článkom, alebo na našej stránke na Facebooku.

Popis k zverejnenému dokumentu znie takto: „Novinári majú plán do roku 2030, o čom by mali písať. Každý deň im niekto určuje, čo sa dostane na internet aj do novín. Pravda môže byť niekde uprostred. A niektoré konšpirácie sa predsa ukázali ako pravdivé. Ľudia majú rôzne predsudky o našej práci. A niektorí veria na rôzne veci. Tak sme štyroch z nich pozvali na týždeň do redakcie SME. Dokument Neverili SME je výsledkom: ukazuje, s čím všetkým sa stretli, čo zažili a čo videli. Ukázali sme im, ako sa vyrábajú noviny, čo pre nás znamená žurnalistika – ako a čo píšeme a neurčili sme im žiadne hranice. Takto to dopadlo. Neuveriteľný dokument o návštevníkoch v redakcii SME.“

Video: Dokument Lucie Kášovej: Neverili SME

Ďakujeme, že čítate Magazín 1! Podporujete tak správy, ktoré sa v médiách hlavného prúdu ukazujú len zriedka. Každým zdieľaním našich článkov nás podporíte.

Zdroj: prehladsprav.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.