Zo sveta

Rakúsko vyhlásilo od 1.februára povinné očkovanie pre všetkých a dovtedy celonárodný lockdown

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Rakúsky kancelár Alexander Schallenberg vyhlásil v krajine zavedenie povinného očkovania pre všetkých obyvateľov proti koronavírusu od 1. februára 2022 a tiež zavedenie národného lockdownu od pondelka maximálne na 20 dní.

„Od pondelka nadobudne platnosť maximálne na 20 dní národný lockdown. Každých desať dní sa bude vykonávať hodnotenie. Lockdown automatický skončí najneskôr 13. decembra, od tohto dňa skončí lockdown pre očkovaných a tých, čo chorobu prekonali,“ vyhlásil Schallenberg počas tlačovej konferencie po zasadnutí vlády s regionálnymi úradmi.

Podľa agentúry Reuters sa Rakúsko stane prvou krajinou v západnej Európe, ktorá túto jeseň znovu zavedie úplnú uzáveru s cieľom čeliť novej vlne pandémie, a zároveň pôjde o prvý štát, ktorý nariadi celej svojej populácii, aby sa dala zaočkovať. Túto povinnosť si občania budú musieť splniť do februára 2022.

Od 15. novembra v Rakúsku platí lockdown pre nenaočkované osoby. Avšak sa epidemiologická situácia stále zhoršuje, denné prírastky ochorenia lámu rekordy, jednotkám intenzívnej starostlivosti hrozí zaplnenie pacientov s covidom-19.

Rakúsko má momentálne zaočkovaných 64,6% obyvateľov a časti z nich končí platnosť covid pasu. Budú sa musieť očkovať ďalšími dávkami a viac ako 30% budú musieť prinútiť k povinnému očkovaniu.

One Reply to “Rakúsko vyhlásilo od 1.februára povinné očkovanie pre všetkých a dovtedy celonárodný lockdown”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *