Rakúsko sťahuje šaržu vakcín AstraZeneca. Po očkovaní umrela žena a druhá je vo vážnom stave

V Rakúsku stiahli jednu šaržu vakcíny od spoločnosti AstraZeneca. Úrady tam vyšetrujú dva prípady možných závažných komplikácii po podaní látky. Jeden z týchto prípadov je dokonca smrteľný.

Stiahnutie šarže považuje úrad za preventívne opatrenie. AstraZeneca uviedla, že poskytne pri vyšetrovaní plnú súčinnosť, píše portál spravy.rtvs.sk

Má ísť o prípady dvoch zdravotných sestier v meste Zwettl, ktoré dostali očkovanie z rovnakej šarže. Jedna žena zomrela v dôsledku vážnych problémov so zrážaním krvi, druhá je vo vážnom stave s pľúcnou embóliou.

„V súčasnosti neexistujú žiadne dôkazy preukazujúce príčinný vzťah s očkovaním,“ uviedol rakúsky úrad. Dodal, že problémy so zrážaním krvi medzi popísanými vedľajšími účinkami očkovania nie sú. Podľa hovorcu spoločnosti AstraZeneca neboli potvrdené žiadne prípady vážnych komplikácií vyvolaných vakcínou.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353