Rakúsko odmietlo kvóty na migrantov a podporilo Maďarsko, Česko a prísnu azylovú politiku Poľska

Rakúsko potvrdilo, že zachováva svoju politiku v oblasti migrácie a neprijíme žiadnych ďalších žiadateľov o azyl, hoci asi 150 mimovládnych organizácií vyvíjalo nátlak na krajinu, aby prijala migrantov zo Stredného východu a Grécka počas pandémie COVID-19.

“Stále je to nie,” povedala Claudia Türtscherová, hovorkyňa ministra zahraničia Alexandra Schallenberg z rakúskej Ľudovej strany kancelára Sebastiana Kurze (ÖVP), podľa denníka Kronen Zeitung.

Odkázala sa tiež na skoršie varovanie kancelára Kurza smerom k EÚ, ktorá premiestnila všetkých migrantov z Grécka a pokúsila sa ich prerozdeliť naprieč členskými štátmi.

“Milióny ľudí by sa mohli vydať na cestu do Európy, ak by padla turecko-grécka hranica, alebo ak budú mať dojem, že budú môcť prejsť,” povedal Kurz a označil kroky tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana za útok na Európsku úniu.

Koncom minulého týždňa, ministerka pre Európu Karoline Edtstadlerová uviedla, že Rakúsko odmieta opakovať situáciu rokov 2015 a 2016, kedy nemecká kancelárka Angela Merkelová a následne EÚ ako celok donútili všetky členské štáty, aby prerozdelili migrantov na základe kvót. Zem je proti akýmkoľvek novým pokusom o podobnú spoločnú azylovú politiku.

“Je jasné, že povinné rozdelenie žiadateľov o azyl v EÚ zlyhalo,” uviedla Edtstadlerová.

Ani túto správu sa nikdy nedočítate v médiách hlavného prúdu! Pomôžte nám preto udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *