Zo sveta

Rakúsko odmietlo kvóty na migrantov a podporilo Maďarsko, Česko a prísnu azylovú politiku Poľska

Rakúsko potvrdilo, že zachováva svoju politiku v oblasti migrácie a neprijíme žiadnych ďalších žiadateľov o azyl, hoci asi 150 mimovládnych organizácií vyvíjalo nátlak na krajinu, aby prijala migrantov zo Stredného východu a Grécka počas pandémie COVID-19.

„Stále je to nie,“ povedala Claudia Türtscherová, hovorkyňa ministra zahraničia Alexandra Schallenberg z rakúskej Ľudovej strany kancelára Sebastiana Kurze (ÖVP), podľa denníka Kronen Zeitung.

Odkázala sa tiež na skoršie varovanie kancelára Kurza smerom k EÚ, ktorá premiestnila všetkých migrantov z Grécka a pokúsila sa ich prerozdeliť naprieč členskými štátmi.

„Milióny ľudí by sa mohli vydať na cestu do Európy, ak by padla turecko-grécka hranica, alebo ak budú mať dojem, že budú môcť prejsť,“ povedal Kurz a označil kroky tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana za útok na Európsku úniu.

Koncom minulého týždňa, ministerka pre Európu Karoline Edtstadlerová uviedla, že Rakúsko odmieta opakovať situáciu rokov 2015 a 2016, kedy nemecká kancelárka Angela Merkelová a následne EÚ ako celok donútili všetky členské štáty, aby prerozdelili migrantov na základe kvót. Zem je proti akýmkoľvek novým pokusom o podobnú spoločnú azylovú politiku.

„Je jasné, že povinné rozdelenie žiadateľov o azyl v EÚ zlyhalo,“ uviedla Edtstadlerová.

Ani túto správu sa nikdy nedočítate v médiách hlavného prúdu! Pomôžte nám preto udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

9 Replies to “Rakúsko odmietlo kvóty na migrantov a podporilo Maďarsko, Česko a prísnu azylovú politiku Poľska

 1. To je super aspoň niekto má rozum na mieste len slovenská vláda aj s tou čaptavou prezidentkou nie sôúto zradcovia národa a kultúry a patria na smetisko a na skládku najlepšie do Pezinku

 2. Spravne!!!!!!
  Naša naša vláda a pani prezidentka
  určite nebudú takto konať,lebo sú
  ordolizaci EU a Sorosa.
  Čo tam…slivac biedna,na tej im nezáleží pretože je po voľbách a ony
  sedia tam kde túžili byť.

 3. Konečne!!! Toto sa mi začína páčiť!!! Čím viac bude takých štátov čo odmietnu nezmysel Bruselu tým to bude lepšie!!! Treba sa tiež vzoprieť a zastaviť dovoz nelegálnych imigrantov!!! Lebo ako sa píše zase sa pripravuje ďalšia vlna. Vraj Turecko je pripravené ich navážať do EU loďou. Po zemi to Turkom akosi nevyšlo. Bohu chvála!!!

 4. Darmo sa vzopieraju,plán je iný a ten sa musí splniť.postupne to tu zaplavia agresívnymi kozomrdmi ktorí postupne budu zabíjať a v krajinách kde je toho islamu viac ako dosť sa budú dostávať k moci islamisti. bude šaría všade v Európe a len krajiny ktoré ešte nie sú na tom tak zle a vystúpia z toho spolku zla majú šancu sa zachrániť

 5. Klídek ! … Toto je už začiatok konca EÚ … Po Brexite bude nasledovať Italexit… a potom Polexit, Hungarexit, Grexit, …atď. … atď. … Môže byť, že sa EÚ rozpadne „samovoľne“, pretože Schengen už dávno nezaručuje svojím obyvateľom ochranu a každý štát si musí svoje hranice chrániť sám.
  Všetci už majú dosť tej bruselskej fašistickej diktatúry, lebo Brusel len nariaďuje, nepomáha, ale naopak – škodí… Celý starý kontinent je svedkom plánovanej migrácie inovercov do EÚ. Zámer Bruselu sa prestáva páčiť národne orientovaným politikom, ktorí odmietajú diktát Bruselu o prerozdeľovaní migrantov…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *