Rakúsko ide do celoplošného testovania. V niečom však bude iné, ako to naše

Rakúsko sa chystá plošne testovať svojich obyvateľov antigénovými testami. Ich testovanie však bude trochu iné, ako to naše.

Ako prvých budú testovať zamestnancov školstva čo je približne 200-tisíc ľudí a následne na to 40-tisíc policajtov. Keď takto otestujú týchto ľudí, prídu na rad ostatní občania Rakúska. Testovania však bude úplne dobrovoľné.

Na začiatok otestujú na 100 odberových miestach približne 200-tisíc učiteľov ale aj ďalší personál v školstve. Následne otestujú 40-tisíc policajtov. Organizáciu testovania bude mať na starosti štátna polícia v spolupráci s Ozbrojenými silami. 

Veľké testovanie u našich susedov začína 5. decembra a po otestovaní dôležitých povolaní príde na rad testovanie všetkých obyvateľov. Ľudia sa však budú testovať výhradne dobrovoľne. Nebudú tak rozdeľovaní na tých, čo sa boli testovať a na tých, ktorí neboli testovaní, tak ako tomu bolo u nás.

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353