Zo sveta

Rakúsko ide do celoplošného testovania. V niečom však bude iné, ako to naše

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Rakúsko sa chystá plošne testovať svojich obyvateľov antigénovými testami. Ich testovanie však bude trochu iné, ako to naše.

Ako prvých budú testovať zamestnancov školstva čo je približne 200-tisíc ľudí a následne na to 40-tisíc policajtov. Keď takto otestujú týchto ľudí, prídu na rad ostatní občania Rakúska. Testovania však bude úplne dobrovoľné.

Na začiatok otestujú na 100 odberových miestach približne 200-tisíc učiteľov ale aj ďalší personál v školstve. Následne otestujú 40-tisíc policajtov. Organizáciu testovania bude mať na starosti štátna polícia v spolupráci s Ozbrojenými silami. 

Veľké testovanie u našich susedov začína 5. decembra a po otestovaní dôležitých povolaní príde na rad testovanie všetkých obyvateľov. Ľudia sa však budú testovať výhradne dobrovoľne. Nebudú tak rozdeľovaní na tých, čo sa boli testovať a na tých, ktorí neboli testovaní, tak ako tomu bolo u nás.