Zo sveta

Rakúšania protestujú neočkovaní s očkovanými bok po boku za slobodu

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V Rakúsku sa konala obrovská demonštrácia proti nariadeniam či povinnému očkovaniu. 50-tisíc ľudí vo Viedni vyjadrilo jasný odpor (niektoré médiá hovoria o viac, niektoré o menej účastníkoch).

Portál Extraplus.sk má informácie priamo z diania v Rakúsku a tvrdí, že „Atmosféra je úžasná a veľmi pokojná. Rakúšania majú názor, že nemôže vláda terorizovať obyvateľstvo a prikázať im povinné očkovanie. Každý sa musí sám rozhodnúť, či sa chce dať zaočkovať alebo nie“, tvrdí ich kolega Johannes, ktorý im poskytol informácie. Na proteste sú nielen nezaočkovaní Rakúšania, ale aj zaočkovaní. Bojujú za svoju slobodu, pretože mnohí konanie rakúskej vlády považujú za nastupujúci fašizmus. Protest v Linzi organizuje nová strana MFG Ľudová sloboda, základné práva a do ulíc vyšlo viac ako 20-tisíc ľudí.

V Rakúsku teraz lockdown desať dní a môže sa predlžovať. Od 1.februára 2022 je tam povinné očkovanie všetkých obyvateľov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *