Rakúšania, ktorí odmietnu vakcínu, budú platiť pokuty, ktoré ich zruinujú. Unikli postihy, ktoré im hrozia - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Rakúšania, ktorí odmietnu vakcínu, budú platiť pokuty, ktoré ich zruinujú. Unikli postihy, ktoré im hrozia

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V Rakúsku sa všetci obyvatelia od 14 rokov musia dať zaočkovať od 1.februára 2022 proti covid 19. Inak im hrozí pokuta 600€.

Tá sa môže opakovať každé tri mesiace, pričom najvyššia možná sankcia predstavuje 3600 eur, resp. 2400 eur ročne. Uvádza sa to v prvom návrhu zákona o povinnej vakcinácii proti covidu, ktorý mala k dispozícii a v nedeľu o ňom informovala spravodajská relácia ZiB verejnoprávnej stanice ORF.

Rakúske ministerstvo však zatiaľ ešte tento návrh nepotvrdilo, ako konečnú verziu. „Akonáhle bude k dispozícii finálny odsúhlasený návrh, spoločne ho budeme komunikovať,“ povedala pre web stanice ORF hovorkyňa ministerstva.

Povinná vakcinácia zahŕňa podanie prvej, druhej i tretej dávky. Druhá sa má podávať najskôr 14 a najneskôr 42 dní po prvej. Tretia zase najskôr 120 dní a najneskôr 270 dní po predošlej dávke. V Rakúsku sa uznávajú vakcíny od spoločností Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca a Johnson & Johnson.

Všetci Rakúšania, ktorí sa ešte nedali zaočkovať do 1.februára 2022 budú dostávať list od ministra zdravotníctva, aby tak urobili. Okresné úrady majú od 15. marca začať udeľovať prvé pokuty v prípade porušenia očkovacej povinnosti. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *