Slovensko

Rakúšania dovolili objať Slovákovi svojich synov na našich hraniciach. Dojemné video:

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Na hraničnom priechode medzi Rakúskom a Slovenskom došlo k dojemnej situácii. Na priechode Petržalka – Berg prišli nespokojní Slováci vyjadriť svoj kritický postoj ku karanténe.

Dnes na hranice prišli protestovať tí, ktorí žijú v zahraničí a potrebujú ísť na pár dní domov. Či už vidieť svojich chorých rodičov, navštíviť rodinu a podobne. Po prekročení hranice by však museli absolvovať 14-dňovú karantérnu, v lepšom prípade domácu, po piatich dňoch absolvovať testy a podobne. „Nemôžem si to dovoliť, potrebujem sem ísť iba na tri dni pozrieť ťažko chorého otca, na dlhšie ma zamestnávateľ nepustí,“ vysvetlila jedna z protestujúcich pre portál Bratislavské Noviny.sk

Ide teda vlastne o našich občanov, ktorí formálne prekročili povolených 48 hodín na pobyt v jednej zo susedných krajín.

Na mieste tak vzniklo viacero dojemných scén. Betónové zábrany, ktoré vidíme, sú vlastne hranicou. A tak sa pri nich stretli rodiny z oboch strán. Starí rodičia mohli vidieť bábätko, vnuka, ktorého im prišli ukázať deti.

Na tomto videu vidíme organizátora protestu, muža žijúceho vo Švajčiarsku, ktorý sa  na štátnej hranici objíma so synmi žijúcimi na Slovensku. Dovolili im to rakúski policajti:

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *