Radošinské divadlo pustí už len očkovaných. Okamžite prišli o dlhoročných návštevníkov: "Už nikdy neprídeme!" - MAGAZÍN 1
Slovensko

Radošinské divadlo pustí už len očkovaných. Okamžite prišli o dlhoročných návštevníkov: “Už nikdy neprídeme!”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Radošinské naivné divadlo oznámilo na svojej stránke, že od septembra 2021 je vstup povolený len zaočkovaným ľuďom “Radošinské naivné divadlo umožní od septembra 2021 vstup na svoje predstavenia na domácej scéne v RND na Záhradníckej 95 v Bratislave len plne zaočkovaným divákom, ktorí sa pred vstupom preukážu dokladom o kompletnom zaočkovaní, certifikátom v digitálnej alebo papierovej forme.” stojí v upozornení.

To, čo prišlo po ich ozname v diskusii asi ani sami nečakali. Ľudia sa rozhodli, že aj po niekoľkých dlhých rokoch končia a už nikdy neprídu: “Sklamali ste na celej čiare. Tešili sme sa k Vám na ďalšie predstavenia, ale toto je podraz pre divákov. Podľahli ste tlaku vlády a teraz idete divákov deliť, môžete keď nebudete mat co robiť, alebo k Vám prestanú chodiť ľudia, tak začnite vyrábať nejaké znaky, ktoré budete pripinat na oblečenie zaočkovaní, nezaočkovaní. Nech Vám ti zaočkovaní pomôžu prežiť. Je to hanba, lebo ľudia Vás mali radi a sklamali ste. Neplacte keď nebudete mat návštevnosť.” napísala Mária.

Divadlo sa rozhodlo pre očkovaných návštevníkov a tak stratili dlhoročnú klientelu: “Chodil som na vas 12 rokov, kazdy rok. Asi som robil chybu 🙁. Segregacia sa naposledy robila cez druhu svetovu vojnu. Tak nech vam ockovani pomozu prezit 🙁.” napísal Ján.