Politika Zo sveta

Radačovský v EÚ: „K slovanským národom sa správate, ako k ľudom druhej kategórie!“

Europoslanec Miroslav Radačovský, ktorý kandidoval do EP za ĽSNS, opäť tvrdo kritizoval politiku Bruselu. (video na konci článku)

„Pokiaľ si ešte niektorí z Vás pamätajú, v predvolebnej kampani do EP som sa viackrát vyjadril, ba dokonca v individuálnom programe, v podobe malej brožúrky, napísal svoj názor na EÚ ako – takú.
Tvrdil som, že pokiaľ sa EÚ nezreformuje na spoločenstvo suverénnych nezávislých národných štátov, vždy bude snaha toho-ktorého štátu úniu opustiť. Ďalej som tvrdil, že EÚ nemôže fungovať tak, že o živote Európy a jednotlivých národných štátov bude rozhodovať niekoľko veľkých štátov ako je Francúzsko a Nemecko a my ostatní budeme len poslušnými sluhami.
Vtedy ma viacerí označili za euroskeptika, protieurópsky mysliaceho šloveka a podobne.
V tom čase som sa „bránil“ tým, že práve naopak, ja som eurorealista a nejde mi o nič iné, len o to, aby slovanské krajiny a vôbec malé štáty ako je moja vlasť, neboli odkázané na svojvôľu mocných západných štátov. Môj názor a to netvrdím, že som tomu rád, sa preukázal aj reálne v praxi pri prístupových rozhovoroch Severného Macedónska a Albánska pri rozhodovaní o ich vstupe do EÚ.
Z dôvodu, že som to chápal ako dehonestovanie alebo výraz „nadvlády“ západných „priateľov“, vystúpil som proti takému postupu v EP a dovoľujem si Vám zaslať videozáznam tohto vystúpenia v europarlamente. Z dôvodu, aby niektorého slovenského europoslanca alebo europoslankyňu nedajbože nepokúšalo, videozáznam zostrihať alebo upraviť, videozáznam je aj s titulkami.“ napísal Radačovský na sociálnej sieti.

5 Replies to “Radačovský v EÚ: „K slovanským národom sa správate, ako k ľudom druhej kategórie!“

 1. My sme nemali ani do eú vstúpiť.prisli sme o našu menu,o našu korunu,prišli sme o suverenitu a sme otroci Bruselu.tu pomôže len jediné a to vystúpiť a to čím skôr.

  1. Tak je… Som za exit… No, čím skôr to nebude.
   Schválne naťahujú Brexit, aby všetkým ostatným členom EU ukázali aké ťažké a komplikované – ba až nemožné – je z EU vystúpiť… Ich jediným zámerom je, aby ďalších potenciálnych „exitov“ – odradili.
   Vstupom do tohto diabolského spolku sme prišli o našu sebestačnosť a namiesto toho nám sem vozia treťotriedne potraviny a spotrebný tovar s „kazítkami“ a ešte na tom (na nás !) zarobia… Veľa výnosných závodov a poľnohospodárskych podnikov sa muselo pozatvárať. Tým pádom prišlo o prácu veľmi veľa ľudí nielen v mestách, ale aj na vidieku, kde boli zamestnaní v poľnohospodárskom družstve, alebo na poľnohospodárskom štátnom majetku, skoro všetci z každej dediny… Potom EÚ zriadila MPSVaR a ÚP v každom okrese, ktoré – akože – hľadá týmto nezamestnaným prácu… No, pravda je taká, že ich skôr vydiera, šikanuje a pod rôznymi byrokratickými hrozbami robí na ľudí nátlak, aby umelo znížili nezamestnanosť, ktorú EU vyrobila !!!… Voľakedy sme takúto inštitúciu nepotrebovali ! … Jednoducho, vstupom do EU Brusel vyrobil (zo sebestačných, zamestnaných a zarábajúcich ľudí) hordy nezamestnaných, chudobných, žobrajúcich ľudí a bezdomovcov…
   Tak aké výhody mal vstup SK do EU ?!!! … Okrem toho, že sa otvorili hranice… Žiadne !!!

 2. S JUDr. Radačovského nám vyrastá určite super nový prezident SR. Už sa teším na budúce prezidentské voľby. Podmienkou však je nájsť väčší počet podobných kandidátov do Europarlamentu, aby sme ukázali poj…….ným anglosasom, že na Slovákov a Slovanou nemajú.

 3. Pán Radačovský, veľmi ma teší, že máme takého silného vlastenca v EP ako ste Vy, ktorý sa vždy v pravý čas ozve a spravodlivo sa zastane slovanských národov.
  Nech vidia eurohujeri, že si nemôžu dovoľovať k hrdému slovanskému národu !

 4. Super, konečne, po veľmi dlhej dobe môžem byť spokojný s mojou voľbou. A to vďaka Vám pán Radačovský, keďže som volil Vás. Som na Vás hrdý.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *