Radačovský v EÚ: "K slovanským národom sa správate, ako k ľudom druhej kategórie!" - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Radačovský v EÚ: “K slovanským národom sa správate, ako k ľudom druhej kategórie!”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Europoslanec Miroslav Radačovský, ktorý kandidoval do EP za ĽSNS, opäť tvrdo kritizoval politiku Bruselu. (video na konci článku)

“Pokiaľ si ešte niektorí z Vás pamätajú, v predvolebnej kampani do EP som sa viackrát vyjadril, ba dokonca v individuálnom programe, v podobe malej brožúrky, napísal svoj názor na EÚ ako – takú.
Tvrdil som, že pokiaľ sa EÚ nezreformuje na spoločenstvo suverénnych nezávislých národných štátov, vždy bude snaha toho-ktorého štátu úniu opustiť. Ďalej som tvrdil, že EÚ nemôže fungovať tak, že o živote Európy a jednotlivých národných štátov bude rozhodovať niekoľko veľkých štátov ako je Francúzsko a Nemecko a my ostatní budeme len poslušnými sluhami.
Vtedy ma viacerí označili za euroskeptika, protieurópsky mysliaceho šloveka a podobne.
V tom čase som sa „bránil“ tým, že práve naopak, ja som eurorealista a nejde mi o nič iné, len o to, aby slovanské krajiny a vôbec malé štáty ako je moja vlasť, neboli odkázané na svojvôľu mocných západných štátov. Môj názor a to netvrdím, že som tomu rád, sa preukázal aj reálne v praxi pri prístupových rozhovoroch Severného Macedónska a Albánska pri rozhodovaní o ich vstupe do EÚ.
Z dôvodu, že som to chápal ako dehonestovanie alebo výraz „nadvlády“ západných „priateľov“, vystúpil som proti takému postupu v EP a dovoľujem si Vám zaslať videozáznam tohto vystúpenia v europarlamente. Z dôvodu, aby niektorého slovenského europoslanca alebo europoslankyňu nedajbože nepokúšalo, videozáznam zostrihať alebo upraviť, videozáznam je aj s titulkami.” napísal Radačovský na sociálnej sieti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *