Radačovský: "Poviem vám teraz, ako sa k nám v Bruseli správajú. Bol som milo prekvapený" - MAGAZÍN 1
Slovensko

Radačovský: “Poviem vám teraz, ako sa k nám v Bruseli správajú. Bol som milo prekvapený”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Niektorí politológovia ale aj europoslanci ako napríklad Monika Beňová po eurovoľbách uvádzali, že s europoslancami za ĽSNS si nikto v Bruseli nepodá ani ruku, ani nesadne k obedu, nieto aby ešte v nich niekto videl spojenca v politických témach. Novozvolený poslanec Európskeho parlamentu za ĽSNS, bývalý sudca Miroslav Radačovský, na sociálnej sieti teraz informoval o tom, ako sa k nemu správali európski kolegovia.

Radačovský tvrdí, že podobné predpovede sa nenaplnili:

“Strávil som počiatočné tri dni v Bruseli v dňoch 19.-21. júna. Pri absolvovaní vstupných procedúr v súvislosti s vybavovaním množstva formalít, potrebných pre moju budúcu činnosť poslanca EP, bolo správanie k mojej osobe absolútne korektné, úctivé, slušné a dôstojné. Musím konštatovať, že aj napriek tomu, že Európsky parlament a príslušné inštitúcie EÚ tvoria značný kolos, je aj pre priemerného človeka jednoduché pochopiť po technickej stránke postup fungovania týchto inštitúcií a rýchlo sa v ňom zorientovať. Je absolútne logické, že žiaden zo zvolených poslancov nemôže začať s výkonom svojho mandátu (resp. nemal by) bez znalosti aspoň základných hmotno-právnych a procesno-právnych noriem, týkajúcich sa postavenia a činnosti jednotlivých inštitúcií EÚ a predovšetkým EP.”

Ďalej Radačovský spochybnil vyjadrenia europoslancov, ako mala napríklad Monika Beňová. Naznačil, že pravdepodobne nemajú znalosti o samotnom Rokovacom poriadku EÚ:

“Mnohí tzv. hodnotitelia činnosti EP uvádzajú svoje „názory“ o činnosti alebo budúcej možnej činnosti europoslanca bez akejkoľvek znalosti čo i len základného dokumentu, akým je Rokovací poriadok EÚ. Ide síce o dokument, ale bez jeho znalosti (najlepšie je si ho preštudovať v anglickom jazyku) nemôže nikto rozprávať o možnom pôsobení alebo nepôsobení toho-ktorého poslanca v možných politických skupinách (frakciách), výboroch, delegáciách, podskupinách a podobne.”

“Pozvali ma aj na obed”

Radačovský mal počas troch dní v Bruseli absolvovať viacero neformálnych stretnutí. Tvrdí však, že nezažil zo strany žiadneho z europoslancov ani euroúradníkov dehonestovanie, aké pociťuje na domácej scéne.

“Bol som dokonca pozvaný aj na neformálny obed a iné neformálne stretnutia a môžem konštatovať, že relevantné osobnosti ctia si každého demokraticky zvoleného europoslanca z akéhokoľvek členského štátu. Nepocítil som a nepostrehol som ani len minimálny náznak akejkoľvek averzie, dehonestovania tak, ako je to cítiť na domácej scéne.

Bol som milo prekvapený, že relevantné osobnosti vedia, kto som, aké sú moje názory, aké témy v prospech môjho národa hodlám otvoriť a podobne. Považujem tiež za potrebné uviesť a oboznámiť Vás s tým, že vycítil som, že na mojej osobe im imponuje to, že som nezávislý kandidát, že som v politike nebol, že som pôsobil ako dlhoročný sudca na území Slovenskej republiky a predovšetkým som vycítil, že im imponuje to, že získal som Vašu dôveru v počte niekoľko desiatok tisíc hlasov.”

O tom, v akej politickej skupine či výbore bude Radačovský pôsobiť, zatiaľ nevie.

“Na záver, Slováci a Slovenky, vážení priatelia, jedna veľká prosba. V zahraničí kladú veľký dôraz na to, aký má ten-ktorý poslanec dôveru a podporu svojich voličov. Tak, ako som Vás pred voľbami poprosil o podporu, tak by som Vás aj teraz chcel poprosiť, aby ste ani po voľbách na mňa nezabudli. (…) Neskôr Vás budem informovať, v akej politickej skupine budem pôsobiť, v akom výbore, v akej delegácií a podobne. Pretože pred 2. júlom 2019 je to predčasné uvádzať.”

Ďakujeme, že čítate Magazín 1! Podporujete tak správy, ktoré sa v médiách hlavného prúdu ukazujú len zriedka. Každým zdieľaním našich článkov nás podporíte.

Zdroj: hlavnespravy.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *