Radačovský: "Nezastupujem Kotlebu ani Radačovského, zastupujem Slovensko" - MAGAZÍN 1
Slovensko

Radačovský: “Nezastupujem Kotlebu ani Radačovského, zastupujem Slovensko”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Zem a Vek: Sudca JUDr. Miroslav Radačovský sa dostal do Európskeho parlamentu prekrúžkovaním sa cez mnohých kandidátov ĽSNS. Na Slovensku sa stal známym takpovediac z noci do rána vynesením rozsudku o vine exprezidenta Kisku v prípade pozemkových podvodov. Prezentuje sa tým, že neskladá účty strane, ktorá ho nominovala, ale v Európskom parlamente je zástupcom Slovákov a Sloveniek. Je antifašistom, jeho otec zahynul v odboji, korene jeho matky sú ruské.

V poradí preferenčných hlasov pri štrnástich zvolených poslancoch do EP ste sa dostali na 6. miesto. V tejto súvislosti uvádzate, že ste sa cítili byť oslovený viac ako dvestotisícimi ľuďmi voliacimi Ľudovú stranu Naše Slovensko. Konkrétnu ponuku ste z pochopiteľných dôvodov mohli dostať len od Mariana Kotlebu. Nikto iný v strane ĽSNS nemá kompetenciu schvaľovať kandidátov do parlamentu Európskej únie či na Slovensku.

Vo voľbách do Európskeho parlamentu ste vďaka množstvu preferenčných hlasov dosiahli veľmi zaujímavé výsledky. Tým prvým je, že so svojimi 42276 hlasmi ste sa prekrúžkovali pred kotlebovskú dvojku Milana Mazureka. A približne 500 hlasov vám chýbalo k tomu, aby ste sa dostali aj pred lídra kandidátky Milana Uhríka.

Okrem toho ste počtom hlasov preskočili aj dvojku na kandidátke z koalície Progresívne Slovensko a Spolu Michala Wiezika, ktorý dostal 29998 hlasov, o niečo viac než 12000 menej ako vy. V tejto súvislosti sa v parlamentných kuloároch začali šíriť informácie o určitej nervozite predsedu strany Ľudová strana Naše Slovensko z vývoja vašej popularity ohrozujúcej jeho postavenie. Pravdou je, že ste naozaj preskočili tých, na ktorých stavil.

V mene Ľudovej strany Naše Slovensko ma oslovil pán Kotleba – ktorého som v živote predtým nepoznal, ani som nemal dôvod poznávať ho, ani nikoho z jeho politickej strany – či by som nezastupoval záujmy Slovenska v zahraničí. Tak ako je lekár povinný ošetriť každého na bojisku, či priateľa alebo nepriateľa, lebo je viazaný Hippokratovou prísahou, ani právnik nemôže odmietnuť poskytnúť pomoc, pretože by odmietol to, na čo prisahal. Čo som mal povedať? Nechcem? Spreneveril by som sa svojej profesii. Neviem? Asi by som tiež klamal. Nevládzem? Som starý? Klamal by som. Tým, že ma zvolili do Európskeho parlamentu, vychádzajúc aj z príslušných a zákonných ustanovení, nezastupujem Ľudovú stranu Naše Slovensko ani pána Kotlebu, dokonca nezastupujem ani pána Radačovského. Zastupujem Slovensko ako také bez ohľadu na to, kto ma volil alebo nevolil. Nepredpokladal som, že dostanem 42000 hlasov. Jednoducho tvrdím, že by som dostal hlasy aj od voličov Ľudovej strany Naše Slovensko, mám ich viac ako stotisíc. Ľudová strana Naše Slovensko, všetka česť, ma nominovala, ale od ich priaznivcov som, paradoxne, dostal veľmi málo hlasov.

Toto ma zaujíma, zisťoval som si niečoho o tom.

Nezazlievam im to, božechráň, veď keby ma bola podporila ešte aj ĽSNS… Chápem, majú svojich ľudí. Myslím si, že potom by to bol lepší výsledok – okolo stotisíc, ale nechcem, aby to pôsobilo, že som megaloman.

To by ste prekonali aj najúspešnejšiu Moniku Beňovú s jej takmer 90000 hlasmi. Keď už sme pri nej – ona aj Ivan Štefanec už vopred avizujú, že vás vylučujú zo stretávania sa na spoločných pracovných obedoch. Je zaujímavé, že niektorí kolegovia zo súčasnej trinástky europoslancov už vopred vylučujú konkrétne vás. Nehovorím teraz vôbec o žiadnej strane. Hovorím o vašej osobe, pričom označovať vás za fašistu mi príde scestné.

Predovšetkým by som chcel povedať, že pôjdem na obed s kýmkoľvek, kto je slušný a má aj opačný názor, ale zase sa nikomu nebudem na ten obed tlačiť. Chcel by som pánovi Štefancovi aj pani Beňovej pripomenúť, že nevylučujú mňa. Som predsa nepodstatný človek. Som 65-ročný chlap, otec rodiny, ktorý tvrdo pracoval pre tento štát za rôznych okolností. Nie som podstatný. Oni vylučujú všetkých mojich voličov. Vylučujú tých 42-tisíc a možno v súčasnosti viac ľudí, poctivo pracujúcich Slovákov, ako keď sa o nich vyjadrili, že Radačovského volili pastieri z Oravy a podobne.

http://bit.ly/kupit-online-zemavek-august-2019

Autor: Tibor Eliot Rostas / zdroj: zemavek.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *