Radačovský nepovažuje za správne, aby sa v správe EÚ považovalo za nepriateľa Rusko - MAGAZÍN 1
Slovensko

Radačovský nepovažuje za správne, aby sa v správe EÚ považovalo za nepriateľa Rusko

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Miroslav Radačovský vystúpil v Európskom parlamente, kde sa vyjadril na tému Dezinformácie a Hybridné vojny. V správe EÚ sa považuje Rusko často krát ako nepriateľ Európskej Únie.

“Vážení priatelia, Slováci a Slovenky!
Dna 17.09.2019 uskutočnilo sa plenárne zasadnutie EP v Štrasburgu, kde jedným z bodov programu bolo Zahraničné zasahovanie do volieb a demokratických procesov v členských štátoch a Európe a šírenie dezinformácií v rámci nich. K tomuto bodu programu bola správa Európskej komisie o dezinformáciách a hybridnej vojne s neobjektívnym zameraním sa na Ruskú federáciu. Po oboznámení sa s touto správou nadobudol som dojem, že všetci poslanci EP by si asi mali obliecť uniformy, sadnúť do tankov a zaútočiť na Moskvu. Samozrejme, myslím to obrazne. Vzhľadom na to, že ako bývalý sudca nemám rád neobjektívne hodnotenie situácie, vystúpil som ako jediný slovenský europoslanec na parlamentnej pôde v Štrasburgu, s názorom, kde som jednoznačne odsúdil takéto neobjektívne hodnotenie stavu dezinformácií a hybridnej vojny. Vystúpili aj iní slovenskí europoslanci, avšak ich názor na danú problematiku bol iný ako môj, čo je mi ako Slovákovi a Slovanovi ľúto. Ani jeden zo slovenských europoslancov ma v tomto vystúpení v rozprave nepodporil.
Pripájam video z môjho vystúpenia v Európskom parlamente. V tejto súvislosti si tiež dovoľujem uviesť, že v súčasnom európskom priestore, aj vzhľadom na možnú budúcu ekonomickú situáciu, na možný Brexit, je potrebné vo vzťahu k Rusku ako k európskemu štátu, pristupovať triezvo, bez emócií a nevyrábať si nepriateľa neobjektívnym hodnotením situácie. Rozumný politik nehľadí na dom len spredu, ale rozmýšľa aj nad tým, čo sa nachádza za rohom domu.
Dňa 19. septembra 2019 bolo prijaté uznesenie ohľadom Dezinformáciií a hybridnej vojny v podstate namierené proti Ruskej federácii. Na hlasovaní o tomto uznesení som sa nezúčastnil, pretože v dňoch 19. – 22. septembra zúčastnil som sa Moldavsko-ruského ekonomického fóra v meste Kišinev, na ktoré som bol pozvaný. O tomto fóre Vás budem informovať v ďalších príspevkoch.
Oceňujem však to, že pán Uhrík sa s mojím vystúpením v celom rozsahu stotožnil, dôkazom čoho je to, že ako jediný slovenský europoslanec dňa 19. septembra hlasoval proti tomuto uzneseniu.
S úctou JUDr. Miroslav Radačovský, slovenský europoslanec”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *