Slovensko

Radačovský: Lučanský bude navždy slušný a neskorumpovaný policajt, pretože nikdy nebol uznaný vinným

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Europoslanec Miroslav Radačovský, ktorý sa dostal do europarlamentu na kandidátke ĽSNS bude právne zastupovať rodinu zosnulého generála Milana Lučanského a odsudzuje všetkých, ktorí by chceli akokoľvek zneužívať pohreb bývalého policajného prezidenta pre politické ciele.

Radačovský povedal, že Lučanský už bude navždy slušný a neskorumpovaný policajt Slovenskej republiky, pretože nikdy nebol a už ani nebude uznaný právoplatným rozsudkom alebo iným rozhodnutím za vinného.

Bývalý sudca Radačovský ďalej predpokladá, že strana poškodených bude určitou formou súčasťou komisie, ktorú zriadila ministerka spravodlivosti Mária Kolíková v súvislosti s Lučanského smrťou. Ako vysvetlil, musia sa však upraviť niektoré detaily so štatútom komisie.

Manželka zosnulého generála Lučanského nedala súhlas ministerstvu spravodlivosti na zverejnenie zdravotnej dokumentácie Milana Lučanského.