Radačovský: "Keď Kiska zhromažďuje slušných ľudí, prečo neoslovil mňa?" - MAGAZÍN 1
Slovensko

Radačovský: “Keď Kiska zhromažďuje slušných ľudí, prečo neoslovil mňa?”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Známy bývalý slovenský sudca, dnes už europoslanec, ktorého preslávila kauza s Andrejom Kiskom, odpovedal na otázky novinárov portálu Hlavné Správy.

Radačovský si myslí, že vojakov by sme nemali posielať nikam ” Vojsko by sa nemalo posielať nikam. Ak o päťdesiat rokov, keď tu už my nebudeme, si naši vnuci pozrú film z dnešných čias, a budú na ňom vidieť, ako ľudské bytosti ľubovoľnej farby pokožky chodia poobliekané ako terminátori a so zbraňami, tak si povedia, že tu žili hlupáci a nie normálni ľudia. Ak by sa na nás pozerali bytosti z nejakej inej planéty, povedali by si, že ľudia sa nesnažia o nič iné, len stavať raketové základne, vyvíjať špeciálne zbrane, a možno by si povedali, že nás treba z tejto galaxie vylúčiť. V šesťdesiatych rokoch sme dokázali vyjsť do ulíc, spievať pieseň Imagine od Johna Lennona a hovoriť, že všetci ľudia sú si rovní a sú bratia, a preto je jednoducho neprípustné, že v roku 2019 sa musíme rozprávať o tom, že niekam sa budú vysielať vojská. Prečo? Aby zabíjal človek človeka? Veď to je totálny nezmysel. Prečo dnes už nevznikajú hnutia za svetový mier?”.

Europoslanec kritizuje politikov Klusa a Ondrejcsáka, ktorím nevadí, že nemáme štadióny, rozbité cesty či staré nemoderné kúpaliská, ale riešia dráhy pre vojenské stíhačky: “V nevadskej púšti postavili Las Vegas. Prečo nie, je to miesto, kde sa dá hrať. V Hollywoode rozprestreli červený koberec. A na malom Slovensku my budeme špekulovať, ako postaviť pristávacie dráhy pre F16-ky. Nemáme štadióny, nemáme kúpaliská, nemáme detské ihriská, máme rozbité cesty, ale páni ako Klus či Ondrejcsák majú hlavný problém ako postaviť dráhy pre stíhačky. Podľa vás je toto normálne? Podľa mňa to normálne nie je. Ak chce niekto rozprávať o demokracii a slobode, musí najprv začať rozprávať o mieri vo svete. A mier vo svete znamená predovšetkým nezbrojiť, nemilitarizovať a nevysielať vojská do iných krajín. Kto chce vyslať vojská na ruské hranice, je podľa mňa vlastizradca. “

Bývalý sudca Radačovský hovoril aj o novej strane Andreja Kisku a pýta sa, prečo Kiska neoslovil aj jeho, keď on sa považuje za slušného človeka.

“Prajem pánovi Kiskovi veľa šťastia, tak ako každému, kto chce vytvoriť niečo nové a urobiť niečo pre Slovensko. Myslím si však, že tak ako doposiaľ, aj teraz má zlých poradcov. Už prvý zlý krok bol, že nazval tú stranu „Za ľudí“. Pretože ak člen komunistickej strany je komunista, ak člen republikánskej strany je republikán, tak potom kto je člen strany „Za ľudí“? Zaľudista? Zaľudák? Zaľuď? Skrátka, podľa mňa ten názov nie je dobrý. A okrem názvu ďalšia vec, ktorá sa ma trochu dotýka, je to, že pán Kiska hovorí, že sú stranou slušných ľudí. Ale ja sa pýtam, keď zhromažďuje slušných ľudí, prečo neoslovil mňa? Ja sa totiž považujem za slušného človeka, tak prečo neoslovil mňa, sudcu, ktorý pôsobil v justícii 37 rokov a 214 dní, ktorý objektívne rozhodoval, a ktorý je národne cítiaci? Ako môže byť jeho strana úspešná, keď ľudí selektuje takýmto spôsobom?” dodal na záver Radačovský.

Ďakujeme, že čítate Magazín 1! Podporujete tak správy, ktoré sa v médiách hlavného prúdu ukazujú len zriedka. Každým zdieľaním našich článkov nás podporíte.

Celý rozhovor nájdete tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *