Radačovského zatiaľ najlepšie vystúpenie v europarlamente: "Môj národ je inteligentný!" - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Radačovského zatiaľ najlepšie vystúpenie v europarlamente: “Môj národ je inteligentný!”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Miroslav Radačovský mal v europarlamente reč, ktorá sa páči mnoho Slovákom. Hovoril o tom, ako v časoch Hitlera zradili národy v Európe bývalé Československo, ale aj o tom, že Slovensko je inteligentný národ.

Celé vystúpenie Radačovského si môžete pozrieť vo videu nižšie v Slovenskom jazyku:

“Dňa 18.09.2019 uskutočnilo sa plenárne zasadnutie Európskeho parlamentu v Štrasburgu. Jedným z bodov programu tohto zasadnutie bolo „Dôležitosť európskeho historického povedomia pre budúcnosť Európy“.
Predmet rokovania sa sústredil v podstate na Pakt Ribbentrop-Molotov zo dňa 23.08.1939, keď dva dni predtým, dňa 21.08.1939, Francúzsko a Spojené kráľovstvo odmietli uzavrieť zmluvu so ZSSR o vojnovej spolupráci. Dovolím si poukázať na historicky preukázateľne zadokumentované skutočnosti, ktoré tomuto paktu predchádzali. V r. 1934 došlo k uzavretiu paktu medzi Poľskom a hitlerovským Nemeckom. Neskôr s hitlerovským Nemeckom uzavreli pakty popredné európske štáty. Dňa 29.-30. Septembra 1938, teda pred uzavretím Paktu Ribbentrop-Molotov, ktorého výročie pripadá na dnešný deň, došlo v Mníchove k paktu medzi hitlerovským Nemeckom, Spojeným kráľovstvom, Francúzskom a Talianskom, nazývaný ako Mníchovská dohoda, alebo lepšie povedané, Mníchovská zrada. Bezprostredne po uzavretí tejto Mníchovskej dohody v ten istý deň hitlerovské Nemecko a Poľsko vtrhli na územie vtedajšieho Československa a privlastnili si nie malú časť našej vtedajšej vlasti. Poľský štát na severe, hitlerovské Nemecko v Čechách a neskôr Maďarsko na juhu Slovenska. Je potrebné z historického hľadiska objektívne povedať, že naši terajší priatelia a spojenci roztrhali našu vlasť na kúsky bez toho, aby s nami čo len rokovali. Toto bol faktický začiatok 2. svetovej vojny, v ktorom zahynulo 55 miliónov ľudí a viac než polovica z toho sme boli my, Slovania. Len pri oslobodzovaní Gdaňska zahynulo 53 tisíc Slovanov a pri oslobodzovaní Poľska ich bolo celkove 600 tisíc. Na plenárnom zasadnutí v Štrasburgu dňa 19.09.2019 sa ma ako Slováka a Slovana skutočne dotklo neobjektívne, historickým skutočnostiam odporujúce hodnotenie týchto historických udalostí. Nemôžem zdieľať neobjektívny dezinformačný postoj väčšiny poslancov v EP, že príčinou 2. Svetovej vojny boli Rusi, teda Slovania, ba dokonca, že vojnu začal slovanský národ. Vystúpil som preto v EP proti týmto dezinformáciám a z tohto môjho vystúpenia máte možnosť pozrieť si pripojený videozáznam. Je mi strašne ľúto a skutočne neviem pochopiť, prečo som pri obhajobe tejto objektívnej pravdy vystúpil ako jediný slovenský europoslanec. Jednoducho je potrebné ostatných slovenských europoslancov sa na to opýtať. A opýtať sa na to môžu len ich voliči. Ja som ich nevolil a ani v budúcnosti voliť nebudem a preto mám v tomto prípade svedomie čisté a to je pre mňa najdôležitejšie.
Slováci a Slovenky, hlavu hore!
S úctou JUDr. Miroslav Radačovský, slovenský europoslanec” napísal poslanec na sociálnej sieti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *