Politika Zo sveta

Radačovského zatiaľ najlepšie vystúpenie v europarlamente: „Môj národ je inteligentný!“

Miroslav Radačovský mal v europarlamente reč, ktorá sa páči mnoho Slovákom. Hovoril o tom, ako v časoch Hitlera zradili národy v Európe bývalé Československo, ale aj o tom, že Slovensko je inteligentný národ.

Celé vystúpenie Radačovského si môžete pozrieť vo videu nižšie v Slovenskom jazyku:

„Dňa 18.09.2019 uskutočnilo sa plenárne zasadnutie Európskeho parlamentu v Štrasburgu. Jedným z bodov programu tohto zasadnutie bolo „Dôležitosť európskeho historického povedomia pre budúcnosť Európy“.
Predmet rokovania sa sústredil v podstate na Pakt Ribbentrop-Molotov zo dňa 23.08.1939, keď dva dni predtým, dňa 21.08.1939, Francúzsko a Spojené kráľovstvo odmietli uzavrieť zmluvu so ZSSR o vojnovej spolupráci. Dovolím si poukázať na historicky preukázateľne zadokumentované skutočnosti, ktoré tomuto paktu predchádzali. V r. 1934 došlo k uzavretiu paktu medzi Poľskom a hitlerovským Nemeckom. Neskôr s hitlerovským Nemeckom uzavreli pakty popredné európske štáty. Dňa 29.-30. Septembra 1938, teda pred uzavretím Paktu Ribbentrop-Molotov, ktorého výročie pripadá na dnešný deň, došlo v Mníchove k paktu medzi hitlerovským Nemeckom, Spojeným kráľovstvom, Francúzskom a Talianskom, nazývaný ako Mníchovská dohoda, alebo lepšie povedané, Mníchovská zrada. Bezprostredne po uzavretí tejto Mníchovskej dohody v ten istý deň hitlerovské Nemecko a Poľsko vtrhli na územie vtedajšieho Československa a privlastnili si nie malú časť našej vtedajšej vlasti. Poľský štát na severe, hitlerovské Nemecko v Čechách a neskôr Maďarsko na juhu Slovenska. Je potrebné z historického hľadiska objektívne povedať, že naši terajší priatelia a spojenci roztrhali našu vlasť na kúsky bez toho, aby s nami čo len rokovali. Toto bol faktický začiatok 2. svetovej vojny, v ktorom zahynulo 55 miliónov ľudí a viac než polovica z toho sme boli my, Slovania. Len pri oslobodzovaní Gdaňska zahynulo 53 tisíc Slovanov a pri oslobodzovaní Poľska ich bolo celkove 600 tisíc. Na plenárnom zasadnutí v Štrasburgu dňa 19.09.2019 sa ma ako Slováka a Slovana skutočne dotklo neobjektívne, historickým skutočnostiam odporujúce hodnotenie týchto historických udalostí. Nemôžem zdieľať neobjektívny dezinformačný postoj väčšiny poslancov v EP, že príčinou 2. Svetovej vojny boli Rusi, teda Slovania, ba dokonca, že vojnu začal slovanský národ. Vystúpil som preto v EP proti týmto dezinformáciám a z tohto môjho vystúpenia máte možnosť pozrieť si pripojený videozáznam. Je mi strašne ľúto a skutočne neviem pochopiť, prečo som pri obhajobe tejto objektívnej pravdy vystúpil ako jediný slovenský europoslanec. Jednoducho je potrebné ostatných slovenských europoslancov sa na to opýtať. A opýtať sa na to môžu len ich voliči. Ja som ich nevolil a ani v budúcnosti voliť nebudem a preto mám v tomto prípade svedomie čisté a to je pre mňa najdôležitejšie.
Slováci a Slovenky, hlavu hore!
S úctou JUDr. Miroslav Radačovský, slovenský europoslanec“ napísal poslanec na sociálnej sieti.

12 Replies to “Radačovského zatiaľ najlepšie vystúpenie v europarlamente: „Môj národ je inteligentný!“

 1. Môj zlatý, super, niet čo dodať. Som hrdý aj na seba aj svoju rodinu, že sme Vás pán doktor Radačovský volili. Vy ste soľou aj korením v tom európskom kotli, spolu s množstvom pokazeného a nechutného „mäsa“ ako je nikolsonová a šimečka a im podobný. Ďakujem.

  1. aj ja sa k vám pridávam,ako je to možné,že pána Radačovský a pán Uhrík sú ešte krátko europoslanci a sú veľmi iniciatívni,za čo im patrí pochvala.Na čo sú tam tí –dlhopôsobiaci—europoslanci Monika Benová,Csáky a spol.,ked o ich vystupovaní /pochybujem,že si vôbec niečo dovolia povedať,tak sa trasú o euriky/ nemáme žiadne vecné príhovory,nedajbože,aby ešte aj zastávali sa Slovenska,je to smutné,za koho sú tam vlastne slovenskí europoslanci,ked iba pán Radačovský a pán Uhrík dokážu sa zastať slovenských ľudí.

  2. Páni Europoslanci : Uhrík a Radačovský – ste SKUTOČNI poslovia občanov SVK ! Klobúk dole – pred vašimi výkonmi !!! K židom – sa nevyjadrím !

 2. RADAČOVSKÝ BOL NOMINOVANÝ NEONACISTAMI
  KOTLEBOV VOLIČ MYSLÍŠ, že si VOLIL VLASTENCOV?
  Na ktorú stranu sa hodí popis fašizmu lepšie ako na kotrbovu stranu?
  Na bandu, ktorá sa vyžíva nad Tisovým hrobom, jeho farskou republikou garantovanou medzinárodne odsúdenými zločincami?
  Bande, ktorá sa klania znaku gardistických vrahov z Kľaku a Ostrého Grúňa – rovnoramennému dvojkrížu v kruhu, aby ho v zápätí nahradila zbabelo slovenským znakom,
  zbabelo sa odmieta priznať k neonacistickým symbolom,
  vraždou tisícok Židov sa odmieta zaoberať lebo vraj nešlo o Slovákov ale
  na klop kabátov si ostentatívne v parlamente pripne symbol vymysleného ukrižovaného Žida?
  Banda, ktorá sa spája – k sebe najbližšou najreakčnejšou RKC, ktorá
  rozbila komunistické JRD ako zdroj potravinovej sebestačnosti a najvyššej zamestnanosti na vidieku,
  tej RKC, ktorá rozbila jasle a škôlky lebo vraj zaváňali komunistickým manifestom a spoločnou výchovou detí, tej RKC , ktorá sa zločinne zmocnila majetku na ktorom bola od Jozefínskej reformy iba podnájomníkom a tej RKC, ktorá neodvolateľnou Základnou zmluvou s Vatikánom spôsobí vstup imámov do armády a školstva SR???
  NÁJDEŠ EŠTE JEDNU PODOBNÚ STRANU V SLOVENSKEJ REPUBLIKE????
  Oni sú tak vlastenci, ako je riť tvárou!

  1. Pomätený Feri
   je mi veľmi lúto, (ako si uviedol v svojom komentári) že máš miesto tváre riť.
   Ale mal by si si uvedomiť, čo je jej produktom a skrývať sa radšej po toaletách
   a nie prejavovať sa na verejných fórach.

 3. Nech žije Slovensko ! … Nech žijú Slovania ! … Vivat ! … Vivat !
  Výborne !

  Treba pripomínať eurohujerom, že slovenský národ si pamätá krivdy, ale odpúšťa…
  A že už slovenský národ nikomu zvonku nedovolí, aby ho zotročil !
  Ešte treba opakovane pripomínať aj našim politikom, že sa nimi nenecháme zotročiť, a že my sme ich zamestnávatelia, a že ako si ich slovenský národ zvolil, tak si ich môže odvolať, ak nebudú plniť sľuby, ktoré nám sľubovali pred voľbami… a taktiež, ak budú kradnúť, podvádzať, intrigovať v zahraničí proti Slovensku a proti vôli slovenského národa, …propagovať a užívať drogy !

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *