Putin vyhlásil, že Rusko vyvíja také zbrane, aby nikoho nenapadlo s ním bojovať

Rusko vyvíja supermoderné zbrane, aby nikoho ani nepadlo s ním bojovať a každého zaplašili, vyhlásil prezident Vladimír Putin a v rozhovore pre agentúru TASS a zopakoval, že prvýkrát v histórii nemusí krajina nikoho doháňať.

“S nikým sa nechystáme bojovať, ale vytvárame takú situáciu vo sfére obrany, aby nikoho nenapadlo s nami bojovať,” povedal Putin. Podľa prezidenta vznikla jedinečná situácia, keď Rusko v obrane prestalo “doháňať” iné štáty, pretože “ako prvý sme vytvorili také typy úderných útočných zbraní, ktoré vo svete nie sú”, a tak “teraz oni doháňajú nás”.

Putin spresnil, že na mysli má predovšetkým hypersonické strely, schopné prekonávať päťkrát až desaťkrát rýchlosti zvuku, a to aj pri medzikontinentálnom dolete. V januári bola jedna z nich (Cirkon) prvýkrát vypustená z lode.

Putin to povedal v čase eskalácie krízy v Turecku, kedy ruský generál varoval Ankaru, že nemôže zaručiť bezpečnosť tureckých lietadiel v sýrskom vzdušnom priestore.

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *