Putin vtipne odkázal Saudom: “Chcete byť v bezpečí? Kúpte si našu protivzdušnú obranu!”

Vladimír Putin ponúkol Saudskej Arábii kúpu ruských protivzdušných raketových systémov S-400 alebo S-300 v súvislosti s útokmi dronov na ropné objekty tohto kráľovstva.

V odpovedi na otázku o útoku na ropné rafinérie ruský prezident citoval Korán:

“Vo Svätom Koráne sa hovorí o neprijateľnosti akéhokoľvek druhu násilia okrem ochrany svojho rodu. V záujme ochrany svojho rodu, svojej krajiny sme ochotní poskytnúť príslušnú pomoc Saudskej Arábii, “povedal Putin.

Podľa jeho slov stačí, keď vedenie kráľovstva “prijme múdre štátne rozhodnutie” a kúpi S-300 podľa príkladu Iránu alebo S-400, ako to urobila turecká vláda.

“Spoľahlivo ochráni akékoľvek objekty infraštruktúry Saudskej Arábie,” zdôraznil prezident.

Na upresňujúcu otázku iránskeho prezidenta Hasana Rúháního, či je lepšie kúpiť S-300 alebo S-400, Putin odpovedal: “Nech si vyberú.”

Okrem toho ruský prezident ešte raz citoval Korán v rámci komentára k útokom na kráľovské ropné objekty.

“Keď sa nachádzam tu, v Turecku, v krajine s prevažne moslimským obyvateľstvom, nemôžem si nespomenúť na riadky zo svätého Koránu, kde sa hovorí:, Pamätajte na milosrdenstvo Alaha. Kedysi ste boli nepriateľmi, Alah zmieril vaše srdce a urobil z vás bratov ‘. Myslím si, že z toho treba vychádzať, “uzavrel prezident.

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *