Zo sveta

Putin v Rusku Black Lives Matter nedovolí a urobí urobí všetko, aby tomu zabránil

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Ruský prezident Vladimir Putin v komentári k vystúpeniu hnutia Black Lives Matter v Spojených štátoch uviedol, že Rusko súcití s ​​obyvateľmi Spojených štátov, ale nechce, aby sa niečo podobné dialo na jeho území, a nedovolí to.

„Amerika úplne nedávno čelila veľmi ťažkým následkom po známych udalostiach, po vražde Afroameričana a vytvorení celého hnutia Black Lives Matter. Nebudem sa k tomu teraz vyjadrovať, chcem len povedať, že to, čo sme videli – pogromy, to, že sme videli porušovanie zákona a tak ďalej, a tak ďalej. Súcitíme s Američanmi a americkým ľudom, ale nechceme, aby sa to dialo na našom území. A urobíme všetko pre to, aby sme tomu zabránili, „vyhlásil Putin na tlačovej konferencii po rusko-americkom summite v Ženeve.

Pripomenul tiež, že po zvolení prezidenta USA vošli do Kongresu USA ľudia s politickými požiadavkami, jedna z účastníčok bola policajtom na mieste zastrelená, hoci policajtovi nehrozila zbraňou.

„Bolo začaté trestné stíhanie 400 ľudí, ktorým hrozí trest odňatia slobody až na 20, a možno až na 25 rokov. Sú vyhlásení za vnútorných teroristov, obvinení z radu ďalších trestných činov. Sedemdesiat ľudí bolo zatknutých okamžite a len 30 z nich je stále vo väzbe. Nie je tiež jasné, na základe čoho, pretože žiadny z oficiálnych orgánov Štátov nás o tom neinformuje, „dodal Putin.

Nepokoje vo Washingtone vypukli 6. januára, kedy stúpenci vtedajšieho prezidenta Donalda Trumpa vtrhli do budovy Kongresu, aby sa pokúsili americkým zákonodarcom zmariť oficiálne ohlásiť víťaza prezidentských volieb Joe Bidena. Podľa Trumpa totiž voľby mohli byť sfalšované.