Putin: V Kazachstane útočili medzinárodní teroristi, ktorí prešli vojenským výcvikom - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Putin: V Kazachstane útočili medzinárodní teroristi, ktorí prešli vojenským výcvikom

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Vladimír Putin dnes obhajoval vyslanie ruských vojakov do Kazachstanu, kde pred týždňom vypukli obrovské nepokoje.

Udalosti v Kazachstane ruský prezident vo svojom vystúpení označil za pokus vonkajších síl o zasahovanie do vnútorných záležitostí Ruska a ďalších štátov v regióne.

“Naše spoločné pôsobenie vnímame ako vysoko modernú a samozrejme úplne legitímnu akciu,” povedal Putin o nasadení asi 2 500 vojakov z krajín ODKB v Kazachstane. Tieto jednotky, ktoré označil za “mierové sily”, podľa neho zostanú v krajine obmedzenú dobu. Dĺžka ich pôsobenia sa pritom bude riadiť prianiami kazašského prezidenta.

Udalosti v Kazachstane Putin vo svojom vystúpení označil za pokus vonkajších síl o zasahovanie do vnútorných záležitostí Ruska a ďalších štátov v regióne. Kazachstan podľa neho v posledných dňoch čelil “agresii medzinárodného terorizmu”.

Šéf Kremľa zdôraznil, že do nepokojov boli zapojené skupiny “ozbrojených ľudí”, ktorí zjavne “prešli výcvikom v zahraničných centrách” a mali skúsenosti s bojovými akciami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *