Putin tvrdí, že v septembri sa v Rusku objaví druhá vakcína proti koronavírusu

Ruský prezident Vladimir Putin konštatoval, že počas septembra sa v Ruskej federácii objaví druhá vakcína proti koronavírusu. Je presvedčený, že aj druhá ruská vakcína bude spoľahlivá a efektívna.

Podľa slov Putina je v Rusku síce mnoho nakazených koronavírusom, ale len veľmi málo úmrtí. Podľa neho ide o známku pripravenosti zdravotníckeho systému na mobilizáciu.

„Máme … celkom veľa nakazených ľudí. Ale máme jednu z najnižších úmrtností na svete. A to nie je nič iné ako prejav pripravenosti nášho zdravotníckeho systému, možnosti mobilizácie a pohotovosti prijímanie rozhodnutí k potlačeniu hrozieb,“ uviedol Putin v rozhovore na televíznom kanáli Rossija 24 (Rusko 24).

Prezident tiež oznámil pár slov k prvej už zaregistrovanej vakcíne. Podľa neho bola vakcína zaregistrovaná za podmienok ďalších testov a v prísnom súlade so zákonmi Ruskej federácie.

„Urobili sme všetko, čo bolo nevyhnutné na vykonanie registrácie. Podmienky zahŕňajú ďalší výskum preparátu počas masového použitia. Takže sme to urobili v prísnom súlade s ruskými zákonmi. A ruské zákony plne zodpovedajú svetovej praxi a regulačným predpisom, ktoré sa používajú v iných krajinách. Urobili sme predklinické aj klinické štúdie, na zvieratách a dobrovoľníkoch,“ uviedol.

Vladimir Putin tiež skôr oznámil, že jeho dcéra sa rozhodla touto vakcínou zaočkovať. Podľa jeho slov sa jej darí dobre.

„Naši odborníci dnes úplne zrejme vedia, že vakcína vytvára stabilnú imunitu, objavujú sa protilátky, ako napríklad sa objavili u mojej dcéry, (vakcína) je nezávadná. Vďaka bohu sa moja dcéra cíti dobre,“ konštatoval.

Tiež spomenul, že jeho dcéra sa s ním o samotnom očkovaní neradila: bola dobrovoľníčkou a sama sa tak rozhodla. „Je dospelá, len povedala, že sa tak jednoducho rozhodla,“ uviedol.

Prezident tiež vyjadril presvedčenie, že aj druhá ruská vakcína proti koronavírusu bude spoľahlivá a efektívna. V rozhovore totiž poznamenal, že po prvej vakcíne, ktorá bola vyvinutá Gamalejovým centrom, by sa mala objaviť v septembri aj druhá vakcína, ktorú vyvíja ústav Vektor v Novosibirsku.

„Som si istý, že aj špecialisti z Vektora vytvoria skvelú vakcínu, ktorá pomôže ľuďom,“ uviedol.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *