Zo sveta

Putin sa usiluje o ústavný zákaz manželstva homosexuálov

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Ruský prezident chce kodifikovať názor, že manželstvo je „medzi mužom a ženou“. Tento krok je súčasťou jeho návrhov na ústavné zmeny ktoré podľa kritikov majú rozšíriť jeho zovretie moci. Ruský prezident Vladimír Putin predložil návrh na zakotvenie zákazu manželstiev osôb rovnakého pohlavia v ústave krajiny.

Doplňujúci návrh ukladá zmienku o „viere v Boha“ u Rusov a uvádza, že manželstvo je medzi „mužom a ženou“, potvrdil to podpredseda dolnej snemovne parlamentu Pyotr Tolstoy.

Ruský prezident sa dlho hlási k ruskej pravoslávnej cirkvi a aktívne presadzuje dištancovanie svojej krajiny od liberálnych západných hodnôt. Minulý mesiac povedal, že Rusko nebude legalizovať manželstvá osôb rovnakého pohlavia, kým bude prezidentom.

Putin vyhlásil, že nemá žiadne predsudky voči homosexuálom, ale že homosexualita a rodová nestabilita nie sú súčasťou tradičných ruských hodnôt.

Federálny zákon podpísaný Putinom v roku 2013 už považuje „verejnú propagáciu homosexuality“ za zločin. V súčasnosti si môžu adoptovať deti iba heterosexuálne páry.

Homosexualita bola v Rusku oficiálne kriminalizovaná do roku 1993 a bola považovaná za duševnú poruchu až do roku 1999.

Putinov pozmeňovací návrh manželstva homosexuálov je súčasťou jeho navrhovanej zmeny ruského politického systému. V januári oznámil plány na zmenu ústavy s cieľom rozšíriť právomoci parlamentu. Duma je pripravená schváliť návrh budúci týždeň pred celonárodným hlasovaním 22. apríla.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *