Putin prehovoril o ruskej odpovedi týkajúcej sa rakiet krátkeho a stredného doletu, ktoré vyrába USA

V prípade potvrdenia, že USA začali výrobu rakiet krátkeho a stredného doletu, bude Rusko nútené začať vývoj analogických systémov, uvádza sa vo vyhlásení ruského prezidenta Vladimira Putina v súvislosti s jednostranným odstúpením USA od zmluvy o INF.

„V prípade, že sa získajú spoľahlivé informácie o tom, že Spojené štáty dokončili vývoj a výrobu zodpovedajúcich systémov, bude Rusko nútené začať plnohodnotnú výrobu podobných rakiet,“ uviedla tlačová služba Kremľa.

Aby sme sa vyhli chaosu, je nutné zvážiť všetky možné dôsledky a začať dialóg bez dvojzmyselnosti, dodali v Kremli.

Sergej Rjabkov, námestník ruského ministra zahraničia, skôr vyhlásil, že Rusko nezmení svoju vojenskú doktrínu po rozpade INF.

„Nevidím príčiny pre revíziu našej vojenskej doktríny. Je to dokument, ktorý má základný charakter koncepčne zameraný do budúcnosti, jeho formulácie sú dôkladne zvážené, nemajú byť stále opravované v závislosti na tých alebo iných okolnostiach, „vyhlásil.

„Každý dokument potrebuje, samozrejme, po čase istú úpravu, isté upresnenie, ale v súvislosti s konkrétnou situáciou s INF tieto dôvody nevidím,“ dodal diplomat.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Sme veľmi radi, že čítate Magazín 1! Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte zdieľaním tohto článku. ĎAKUJEME

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353