Putin: "Poďme zvoliť prezidenta v Amerika tak, ako sa sám zvolil Guaido vo Venezuele a západ ho uznal" - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Putin: “Poďme zvoliť prezidenta v Amerika tak, ako sa sám zvolil Guaido vo Venezuele a západ ho uznal”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Ruský prezident Vladimir Putin pripustil, že síce neprežíva negatívne emócie voči venezuelskému opozičnému vodcovi Juanovi Guaidóvi, ale nepovažuje za normálny spôsob, akým sa pokúšal prísť k moci.

“Guaidó je pekný muž, s ním som v pohode, som úplne neutrálny,” povedal ruský vodca.

“Ale ak uvedieme do praxe takú metódu príchode k moci ako on, že prišiel na námestie, obrátil oči k nebu a pred Hospodinom sa vyhlásil sa za hlavu štátu. Je to podla vás normálne alebo nie? Potom bude na celom svete chaos,” pokračoval Putin. Reagoval tak na skutočnosť, že sa Guaidó sám prehlásil za prezidenta Venezuely a následne ho väčšina západných krajín uznala za hlavu štátu.

“Poďme takým spôsobom voliť prezidenta v Spojených štátoch alebo kdekoľvek. Vo Veľkej Británii zvolíme premiéra, vo Francúzsku zvolíme prezidenta. Čo to bude? “So smiechom pokračoval šéf ruského štátu.

“Chcel by som sa opýtať tých, ktorí to podporujú: ste blázni alebo nie? Rozumiete tomu, k čomu to povedie? Niektoré pravidlá musia alebo nemusia byť dodržané? Nejakých pravidiel sa musíme držať, “dodal Putin.

Pokiaľ ide o vyriešenie venezuelskej krízy, Putin povedal, že medzinárodné spoločenstvo môže vytvoriť podmienky pre dialóg, povzbudiť a uľahčiť rokovania, ale konečné rozhodnutie by malo byť urobené vo vnútri krajiny.

“Kríza vo Venezuele by mala byť vyriešená venezuelským ľuďom. A či má byť pán Maduro pri moci alebo nie, by sa mali ľudia Venezuely tiež rozhodnúť počas dialógu, konzultácií a interakcie medzi rôznymi politickými silami, “povedal na stretnutí s vedúcimi medzinárodných spravodajských agentúr.

“Pokiaľ viem, prezident Maduro to navrhuje,” dodal Putin.

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *