Putin označil Slovensko za významného partnera. Pellegrini ho pozval na Slovensko - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Putin označil Slovensko za významného partnera. Pellegrini ho pozval na Slovensko

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Slovenský premiér Peter Pellegrini pozval prezidenta Ruskej federácie Vladimira Putina, aby sa zúčastnil podujatí venovaných 75. výročiu Slovenského národného povstania. Informujú o tom ruské médiá.

Počas svojej návštevy v Petrohrade slovenský premiér pripomenul, že v auguste tohto roku bude SR oslavovať 75. výročie Slovenského národného povstania.

„Boli by sme veľmi radi, keby sme privítali zástupca Ruskej federácie na najvyššej úrovni v našej krajine, pre nás by to bola veľká česť a chceli by sme, aby ste sa zúčastnil týchto osláv,“ povedal Pellegrini.

Tiež na stretnutí s ruským prezidentom premiér SR vyhlásil, že Slovensko neprepisuje históriu a nespochybňuje úlohu Červenej armády pri oslobodení územie krajiny od nacizmu.

„Tiež si pamätáme na spoločný boj proti fašizmu. Slovensko neprepisuje históriu, rešpektujeme a nespochybňujeme úlohu Červenej armády pri oslobodení území našej krajiny na konci 2. svetovej vojny a rešpektujeme hrdinstvo a obete, ktoré (pozn. Sovietski vojaci) priniesli, „povedal Pellegrini.

Vladimir Putin poznamenal, že Rusko označuje Slovensko za jedného z významných hospodárskych partnerov.

„Rád by som poznamenal, že sa medzi našimi krajinami vyvinuli tradične dôveryhodné a priateľské vzťahy, čo sa odráža na ekonomických väzbách. Vašu krajinu považujeme za jedného z našich významných partnerov v oblasti hospodárskej interakcie, „povedal Putin.

Poznamenal, že v prvom štvrťroku 2019 vzrástol obrat medzi krajinami o takmer 25%.

„Sme veľmi potešení, že vás vidíme a máme možnosť prerokovať celý rad našich bilaterálnych vzťahov,“ dodal ruský prezident.

Pellegrini prišiel do Ruska na pozvanie svojho ruského kolegu Dmitrija Medvedeva. V prvý deň návštevy slovenský premiér prehovoril o dôležitosti udržiavanie dobrých vzťahov s Ruskom.

„Slovensko chce mať s Ruskou federáciou naďalej priateľské vzťahy, ktoré sú postavené na báze dôvery a pragmatickej spolupráce – ako sa patrí na moderné krajiny v 21. storočí,“ povedal predtým Pellegrini na spoločnej tlačovej konferencii s Medvedevom.

Zdroj: Sputnik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *