Zo sveta

Putin o paláci, ktorý má vlastniť: Je to nuda, dievčatá, mohli ste si vymyslieť niečo lepšie!

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Ruský prezident Vladimir Putin počas online stretnutia so študentmi uviedol, že takzvaný palác blízkosti Gelendžiku v Krasnodarskom kraji ktorý mu bol pripísaný pri „vyšetrovaní“ blogera Alexeja Navalného, nepatrí jemu ani jeho blízkym príbuzným.

„Nevidel som ten film, jednoducho preto, že som nemal čas si také informácie prezrieť, ale listoval som vo videu, ktoré mi asistenti priniesli. Nič, čo tam je uvedené ako môj majetok, ani mne, ani mojim blízkym príbuzným nepatrí a nikdy nepatrilo. Nikdy! “ uviedol ruský prezident Vladimir Putin v odpovedi na otázku študenta ohľadom Navalného videa.

Ako Putin zdôraznil, tieto fámy boli zámerne spustené ako pokus k vymytiu mozgov Rusom, ktorí uvidia Navalného film.

„Tieto informácie kolujú už viac ako 10 rokov. A teraz, pre vhodnú príležitosť, dali všetko dohromady a rozhodli sa vymyť mozog našim občanom všetkými týmito materiálmi, spustili nejaký druh filmov, videoprogramov na internete, „vysvetlil prezident.

Putin tiež poznamenal, že vo vzťahu ku každej takej nehnuteľnosti by mali byť nejaké dokumenty, údaje o finančných transakciách, „aspoň nejaké registrácia u notára – mali by tam byť aj stopy, v notárskych knihách, v elektronickej podobe“.

„V reči jednej z našich slávnych postáv môžeme povedať:“ Je to nuda, dievčatá! Aspoň ste si mohli vymyslieť niečo lepšie,“ uzavrel Putin.