Zo sveta

Putin: Nechceme, aby sa v Rusku objavili ozbrojenci pod rúškom utečencov z Afganistanu

Rusko nechce, aby sa v krajine objavili ozbrojenci pod rúškom utečencov z Afganistanu. Vyhlásil to ruský prezident Vladimir Putin počas stretnutia so zástupcami strany Jednotné Rusko.

„Predstavte si, že do akejkoľvek krajiny prišli utečenci … kto sú títo utečenci? Ako to máme vedieť? Môžu ich byť tisíce alebo dokonca státisíce. Alebo možno milióny. A my s týmito našimi najbližšími spojencami a susedmi ani nemáme vízové ​​obmedzenia. Ale aká je to hranica? Tisíc kilometrov. Nasadol na čokoľvek, dokonca aj do auta, dokonca aj na osla, a išiel po stepi. A čo s tým urobíme? „Povedal Putin na stretnutí so zástupcami strany Jednotné Rusko.

„Je to dôležité pre našu bezpečnosť, priamo to súvisí s našimi občanmi. Nechceme, aby sa v našej krajine objavovali bojovníci pod rúškom utečencov, „zdôraznil prezident RF. Putin upozornil, že situácia v Afganistane priamo súvisí s bezpečnosťou Ruska.

„Práve teraz to bolo povedané o Afganistane. Má to priamy vplyv na našu bezpečnosť, „podotkol ruský prezident.

Putin pripomenul, že hrôzy, ktoré sa teraz odohrávajú v Afganistane, neboli v Rusku až tak dávno, a v Rusku nechcú, aby sa to vrátilo.

„Nechceme, aby sa u nás zopakovalo hoci len niečo z toho, čo sme mali v 90. rokoch, po roku 2000, kedy skutočne prebiehali boje na severnom Kaukaze. A hrôzy, ktoré teraz vidíme na území Afganistanu, tieto hrôzy boli u nás. To všetko nebolo tak dávno. A skutočnosť, že teraz je všetko stabilné, pokojné … existujú problémy, ale neporovnateľné s tým, čo bolo predtým. Nikto sa tam nechce vrátiť, takže také prvky odtiaľ z Afganistanu ani z iných krajín nepotrebujeme, „zdôraznil prezident Ruskej federácie.

Preto podľa jeho slov Rusko pracuje na sýrskej otázke.

„Aby sa zabránilo tomu, že sa Sýria premení v nejaký druh Afganistanu a bude to ohnisko terorizmu,“ povedal ruský prezident.

Dodal, že otázka utečencov z Afganistanu bude pre ruské ministerstvo zahraničných vecí prioritné.