Putin: Nechceme, aby sa v Rusku objavili ozbrojenci pod rúškom utečencov z Afganistanu - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Putin: Nechceme, aby sa v Rusku objavili ozbrojenci pod rúškom utečencov z Afganistanu

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Rusko nechce, aby sa v krajine objavili ozbrojenci pod rúškom utečencov z Afganistanu. Vyhlásil to ruský prezident Vladimir Putin počas stretnutia so zástupcami strany Jednotné Rusko.

“Predstavte si, že do akejkoľvek krajiny prišli utečenci … kto sú títo utečenci? Ako to máme vedieť? Môžu ich byť tisíce alebo dokonca státisíce. Alebo možno milióny. A my s týmito našimi najbližšími spojencami a susedmi ani nemáme vízové ​​obmedzenia. Ale aká je to hranica? Tisíc kilometrov. Nasadol na čokoľvek, dokonca aj do auta, dokonca aj na osla, a išiel po stepi. A čo s tým urobíme? “Povedal Putin na stretnutí so zástupcami strany Jednotné Rusko.

“Je to dôležité pre našu bezpečnosť, priamo to súvisí s našimi občanmi. Nechceme, aby sa v našej krajine objavovali bojovníci pod rúškom utečencov, “zdôraznil prezident RF. Putin upozornil, že situácia v Afganistane priamo súvisí s bezpečnosťou Ruska.

“Práve teraz to bolo povedané o Afganistane. Má to priamy vplyv na našu bezpečnosť, “podotkol ruský prezident.

Putin pripomenul, že hrôzy, ktoré sa teraz odohrávajú v Afganistane, neboli v Rusku až tak dávno, a v Rusku nechcú, aby sa to vrátilo.

“Nechceme, aby sa u nás zopakovalo hoci len niečo z toho, čo sme mali v 90. rokoch, po roku 2000, kedy skutočne prebiehali boje na severnom Kaukaze. A hrôzy, ktoré teraz vidíme na území Afganistanu, tieto hrôzy boli u nás. To všetko nebolo tak dávno. A skutočnosť, že teraz je všetko stabilné, pokojné … existujú problémy, ale neporovnateľné s tým, čo bolo predtým. Nikto sa tam nechce vrátiť, takže také prvky odtiaľ z Afganistanu ani z iných krajín nepotrebujeme, “zdôraznil prezident Ruskej federácie.

Preto podľa jeho slov Rusko pracuje na sýrskej otázke.

“Aby sa zabránilo tomu, že sa Sýria premení v nejaký druh Afganistanu a bude to ohnisko terorizmu,” povedal ruský prezident.

Dodal, že otázka utečencov z Afganistanu bude pre ruské ministerstvo zahraničných vecí prioritné.