Putin je znepokojený z americkej rakety, ktorá bude umiestnená v Európe: “Budeme zrkadlovo odpovedať!”

Ruský prezident Vladimir Putin povedal, že sa obáva možnosti vypustenie rakety testovanej v USA z Rumunska či Poľska.

“Čo mi vadí. Táto testovaná raketa, ako je uvedené v Pentagone, je Tomahawk, to znamená námorná raketa. Dopadla ako upravená pre odpálenie zo zeme. Vypúšťanie týchto rakiet možno vykonať z odpaľovacích stanovíšť, ktoré sa už nachádzajú v Rumunsku a mali by sa čoskoro nachádzať v Poľsku. Stačí už zmeniť len softvér,” uviedol ruský vodca na tlačovej konferencii po rozhovoroch s fínskym prezidentom Sauli Niinistö.

Putin dodal, že si nie je istý, či bude americká strana informovať európskych partnerov o tom, aký softvér majú v týchto systémoch.

“Pre nás to znamená, že sa objavuje nová hrozba, na ktorú musíme primerane reagovať,” dodal. Predtým poznamenal, že Rusko prijme zrkadlovú odpoveď na test krídlovej rakety Spojených štátov.

Rusko k tejto téme tiež zvolalo Bezpečnostnú radu OSN.

19. augusta Pentagon oznámil test nejadrovej pozemnej riadenej strely, ktorá bola zakázaná zmluvou z roku 1987 o odstránení rakiet stredného a krátkeho doletu (INF). Zmluva prestala fungovať 2. augusta potom, čo USA od nej jednostranne ustúpili. Zakazovala rakety s doletom 500 až 5,5 tisíc kilometrov.

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *