Putin je znepokojený z americkej rakety, ktorá bude umiestnená v Európe: "Budeme zrkadlovo odpovedať!" - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Putin je znepokojený z americkej rakety, ktorá bude umiestnená v Európe: “Budeme zrkadlovo odpovedať!”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Ruský prezident Vladimir Putin povedal, že sa obáva možnosti vypustenie rakety testovanej v USA z Rumunska či Poľska.

“Čo mi vadí. Táto testovaná raketa, ako je uvedené v Pentagone, je Tomahawk, to znamená námorná raketa. Dopadla ako upravená pre odpálenie zo zeme. Vypúšťanie týchto rakiet možno vykonať z odpaľovacích stanovíšť, ktoré sa už nachádzajú v Rumunsku a mali by sa čoskoro nachádzať v Poľsku. Stačí už zmeniť len softvér,” uviedol ruský vodca na tlačovej konferencii po rozhovoroch s fínskym prezidentom Sauli Niinistö.

Putin dodal, že si nie je istý, či bude americká strana informovať európskych partnerov o tom, aký softvér majú v týchto systémoch.

“Pre nás to znamená, že sa objavuje nová hrozba, na ktorú musíme primerane reagovať,” dodal. Predtým poznamenal, že Rusko prijme zrkadlovú odpoveď na test krídlovej rakety Spojených štátov.

Rusko k tejto téme tiež zvolalo Bezpečnostnú radu OSN.

19. augusta Pentagon oznámil test nejadrovej pozemnej riadenej strely, ktorá bola zakázaná zmluvou z roku 1987 o odstránení rakiet stredného a krátkeho doletu (INF). Zmluva prestala fungovať 2. augusta potom, čo USA od nej jednostranne ustúpili. Zakazovala rakety s doletom 500 až 5,5 tisíc kilometrov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *