Putin je už možno týždne mŕtvy a nahrádza ho dvojník, špekulujú britskí agenti

Vladimir Putin je možno už týždne či mesiace po smrti a na verejnosti za neho môže vystupovať dvojník. Podľa médií o tom špekulujú zdroje z britskej tajnej služby MI6, podľa ktorých by Rusi Putinovu smrť asi dlhšiu dobu tajili. Je to ďalší z radu mediálnych špekulácií, z ktorých iné tvrdia, že je Putin vážne chorý a lieči sa s rakovinou.

Množí sa dohady, že zdravie ruského prezidenta sa v posledných mesiacoch zhoršuje, jeho tvár vyzerá nafúknutá a pozorovatelia sa pýtajú, či nemôže mať šesťdesiatdeväťročný prezident napríklad leukémiu. Vysokí šéfovia MI6 podľa zdrojov hovoria, že ruský prezident bol nedávno vážne chorý, ale že jeho prípadnú smrť by Kremeľ zamlčal.

Nedávne Putinove vystúpenia boli veľmi pravdepodobne nahrané vopred, uviedol napríklad server britského denníka Daily Mirror. Špekulovalo sa, že na moskovskej prehliadke ku Dňu víťazstva začiatkom tohto mesiaca mohol byť prezidentov dvojník.

„Putin je veľmi chorý, a keď zomrie, jeho smrť budú zatajovať týždne, ak nie mesiace,“ povedal serveru zdroj z tajných služieb. „Je tu tiež možnosť, že už mŕtvy je,“ dodal. Upozornil zároveň, že takéto informácie sa teraz nedajú zistiť.