Zo sveta

Putin: „Dokiaľ budem pri moci, nedovolím žiadny rodič 1. a rodič 2.! Bude mama a otec!“

Ruský prezident Vladimir Putin dal vo štvrtok najavo, že nepovolí v Rusku sobáše párov rovnakého pohlavia, dokiaľ bude šéfom štátu. „Zopakujem ešte raz, že pokiaľ budem prezidentom, u nás nebude žiadny rodič č.1 a rodič č.2. Budú otec a mama, „zdôraznil prezident podľa ruských agentúr počas štvrtkovej porady o chystaných zmenách ústavy.

Medzi návrhmi sa totiž podľa jednej poslankyne objavilo aj želanie zakotviť v základnom zákone, že rodina je zväzkom muža a ženy.

Putin poznamenal, že táto formulácia je diskutabilná. „Povedala ste, že rodina je zväzok muža a ženy. Ale čo keď ide o neúplnú rodinu? Čo potom? Dovoľte nám spresniť niektoré veci. Sobáš – to je zväzok muža a ženy, ale s rodinou je to trošku inak, „uviedol prezident podľa agentúry Interfax.

Výrazy „rodič č.1 a rodič č.2“ sú podľa tlače narážka na termíny z nových francúzskych zákonov. Naopak Rusko od roku 2013 trestá „propagandu netradičných spôsobov života medzi mladistvými“.

Putin sa počas viac ako dvoch desiatok rokov pri moci úzko zblížil s pravoslávnou cirkvou a snaží sa Rusko odpútať od západných hodnôt, vrátane postojov voči homosexualite, poznamenala agentúra Reuters.

6 Replies to “Putin: „Dokiaľ budem pri moci, nedovolím žiadny rodič 1. a rodič 2.! Bude mama a otec!“

  1. To je síce pekné, ale tie milióny moslimov z Ruska už nikdy nikto nevyprace a svojou pôrodnosťou prečíslia Slovanskú rasu čo nevidieť.

  2. On nikoho nevyprace. Nie je Hitler. Ako jediný vplyvný svetový politik ich dokáže umravniť, podobne ako liberálnych fašistov.

  3. tuna je cierne na bielom, ze cela zalezitost bola od uplneho pociatku nastroj zneuzity globalnou mocenskou propagandou. Nikdy neslo o ludi, napriek tomu ze nam tvrdili o homosexualnych zvazkoch ze nemaju nahradit manzelstvo, kazdy v skutocnosti vedel ze ide o snahu zotrocit ludsku rasu zlom.

  4. Toto je ako by to malo byt v celom svete dieťa ma vyrastať v plnohodnotnej rodine s otcom a matkou nie s rodičom 1 a 2 Putin robí dobru vec pre cele Rusko a ostatne krajiny si majú od neho brat príklad

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *