Putin: “Dokiaľ budem pri moci, nedovolím žiadny rodič 1. a rodič 2.! Bude mama a otec!”

Ruský prezident Vladimir Putin dal vo štvrtok najavo, že nepovolí v Rusku sobáše párov rovnakého pohlavia, dokiaľ bude šéfom štátu. “Zopakujem ešte raz, že pokiaľ budem prezidentom, u nás nebude žiadny rodič č.1 a rodič č.2. Budú otec a mama, “zdôraznil prezident podľa ruských agentúr počas štvrtkovej porady o chystaných zmenách ústavy.

Medzi návrhmi sa totiž podľa jednej poslankyne objavilo aj želanie zakotviť v základnom zákone, že rodina je zväzkom muža a ženy.

Putin poznamenal, že táto formulácia je diskutabilná. “Povedala ste, že rodina je zväzok muža a ženy. Ale čo keď ide o neúplnú rodinu? Čo potom? Dovoľte nám spresniť niektoré veci. Sobáš – to je zväzok muža a ženy, ale s rodinou je to trošku inak, “uviedol prezident podľa agentúry Interfax.

Výrazy “rodič č.1 a rodič č.2” sú podľa tlače narážka na termíny z nových francúzskych zákonov. Naopak Rusko od roku 2013 trestá “propagandu netradičných spôsobov života medzi mladistvými”.

Putin sa počas viac ako dvoch desiatok rokov pri moci úzko zblížil s pravoslávnou cirkvou a snaží sa Rusko odpútať od západných hodnôt, vrátane postojov voči homosexualite, poznamenala agentúra Reuters.

Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *