Putin chce obnoviť spoluprácu so Slovenskom: Bohužiaľ sú v súčasnosti politické kontakty obmedzené - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Putin chce obnoviť spoluprácu so Slovenskom: Bohužiaľ sú v súčasnosti politické kontakty obmedzené

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Ruský prezident Vladimír Putin dnes vyhlásil, že Moskva sa môže vrátiť k spolupráci s Bratislavou za predpokladu, že o to bude mať záujem samotná slovenská strana. Podľa Putinových slov má Rusko záujem o blízke vzťahy a konštruktívnu spoluprácu so Slovenskom vzhľadom na kultúrnu spriaznenosť oboch národov.

Dnes prezident Ruskej federácie naznačil, že existuje určitý priestor na zlepšenie vzájomných vzťahov medzi Ruskom a Slovenskom. Hlavnou podmienkou je podľa neho ochota zo strany Bratislavy.

„Bohužiaľ sú v súčasnosti politické kontakty obmedzené. Ale ak bude slovenská strana ochotná, bolo by možné vrátiť sa k prospešnej a konštruktívnej spolupráci, ktorá medzi našimi štátmi trvá mnoho rokov a prináša úžitok našim národom,“ povedal Putin počas slávnostnej ceremónie odovzdávania poverovacích listín.

Zdôraznil, že Rusko má záujem rozvíjať vzťahy so Slovenskom na zásadách dobrého susedstva a vzájomnej úcty, s prihliadnutím na duchovnú a kultúrnu blízkosť národov oboch krajín a na spoločné stránky histórie boja proti nacizmu.

Vladimír Putin dnes prijíma poverovacie listiny od dvadsiatich nových veľvyslancov cudzích štátov, a to vrátane veľvyslanca Slovenska v Rusku Ľubomíra Reháka. Ako informovala tlačová služba Kremľa, ceremónia sa tradične koná v Alexandrovskej sále Veľkého kremeľského paláca.

Odovzdávanie poverovacích listín spravidla prebieha niekoľkokrát ročne. Prezident vystupuje pred najvyššími predstaviteľmi diplomatických misií v Moskve a hodnotí hlavné tendencie v medzinárodných vzťahoch. Odovzdanie poverovacích listín symbolizuje začiatok diplomatickej kariéry nového veľvyslanca v Ruskej federácii. Na ceremónii sú spravidla pozvaní diplomati, ktorí prišli do Ruska počas posledných týždňov.

2 Replies to “Putin chce obnoviť spoluprácu so Slovenskom: Bohužiaľ sú v súčasnosti politické kontakty obmedzené

  1. Veru pravdu má Putin. A nie len politické kontakty, s ktorými sa dostala RF do kontaktu, ale všetci terajší vládni politici a “odborníci” sú obmedzení. Zato kradnú neobmedzene.

  2. Naša trasorítková zazombíkovaná vláda ( termín MUDr.Zlínsky), čaká na povolenie z oplotenej ambasády. Veď sme ďalšou kolóniou Americi. Bidet to húfnici prikázal v Glasgowe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *