Putin: Biden je šikovný človek. Dúfam, že budeme riešiť dvojstranné problémy - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Putin: Biden je šikovný človek. Dúfam, že budeme riešiť dvojstranné problémy

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Na veľkej tlačovej konferencii sa ruský prezident Vladimir Putin vyjadril aj o Joeovi Bidenovi. Prezident dúfa, že Biden bude riešiť problémy vo vzťahoch s Ruskom.

Na konferencii Putin zdôraznil, že Rusko do amerických volieb nezasahovala. Okrem toho poznamenal, že sú to všetko špekulácie, ktoré majú pokaziť vzťahy medzi Ruskom a Spojenými štátmi.

Moskva vychádza z toho, že novozvolený americký prezident pochopí, čo sa deje, uviedol Putin. Okrem toho prezident dúfa, že Joe Biden bude riešiť problémy vo vzťahoch s Ruskom. Dodal, že Trump nepotrebuje spoluprácu v Rusku, pretože ho mnoho ľudí podporuje v Spojených štátoch. V neposlednom rade Putin verí, že Trump z politiky neodíde.

Pripomeňme, že demokratický kandidát Joe Biden získal 306 hlasov voliteľov, ako posledné boli započítané hlasy z Havaja. Demokratovi už predtým bolo prisúdené 270 hlasov potrebných pre zvolenie prezidentom, Trump získal 232 hlasov – presne toľko, koľko predpovedali médiá rad týždňov.

Hlasovanie voliteľov potvrdzuje vôľu voličov vyjadrenú v rámci celoštátneho hlasovanie 3. novembra v každom štáte. K víťazstvu je potrebné získať 270 hlasov voliteľov z možných 538. Podľa mediálnych odhadov mal Biden získať 306 hlasov voliteľov proti 232 pre Trumpa.

Hlasovanie voliteľov činí výsledky volieb oficiálnymi, avšak definitívny výsledok bude oznámený 6. januára, kedy ho bude musieť schváliť spoločné zasadnutie Kongresu.

Hlasovanie kolégia voliteľov sa v pondelok obišlo bez kolízií, pri ktorých volitelia nehlasujú tak, ako im prikázali voliči.