Prvé vyjadrenie prezidentky Čaputovej na Rusko: "Som za sankcie voči Rusku a za ich zachovanie" - MAGAZÍN 1
Slovensko

Prvé vyjadrenie prezidentky Čaputovej na Rusko: “Som za sankcie voči Rusku a za ich zachovanie”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V dlhom rozhovore pre TASR nová prezidentka Zuzana Čaputová odpovedala na rôzne otázky. Náš však zaujal jej názor na svetovú politiku.

Dnes, keď sankcie porušujú hlavne Nemci, ktorí obchodujú s Ruskom, ale ostatným štátom striktne zakazujú akýkoľvek kontakt s Ruskom, sa naša nová prezidentka prikláňa k sankciám, a dokonca je za ich zotrvanie.

“Rusko je dôležitým svetovým hráčom a nemôžeme ho ignorovať. Podľa môjho názoru je nevyhnutné, aby sme s ním mali konštruktívny dialóg. Lebo ak spolu nehovoríme, nemôžem diskutovať o tom, na čo máme rozdielne názory. V mojom svete má dialóg dôležité miesto. Podporujme preto aj aktivity EÚ v tomto smere. Ale tiež sa úplne stotožňujem so sankciami a som za ich zotrvanie. Je však legitímne baviť sa o spolupráci v oblastiach, ktoré majú priamy dopad na občanov Ruskej federácie. Ľudia by nemali trpieť za chyby, ktoré robia ich politickí predstavitelia.” uviedla Zuzana Čaputová pre TASR.

Čaputová ďalej hovorí aj o užšej integrácii európskym štátov: ” Výhody, ktoré dnes naši občania z členstva v EÚ využívajú, sú výsledkom integrácie. Nie návratu kompetencií národným štátom. Slovensko je v našom regióne najviac integrovaná krajina. Je preto len prirodzené, že som zástancom ďalšej integrácie. Pretože integrácia priniesla viac prosperity, či životného komfortu našim občanom. Som preto aj za užšiu spoluprácu v oblasti bezpečnosti, ochrany hraníc, riešenia migrácie, alebo napríklad v otázke vyšetrovania ekonomických trestných činov.” dodala Čaputová.

Zdroj: TASR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *