Protestujúci v USA, ktorí nesúhlasia s voľbami vtrhli do budovy, kde zasadajú obe komory! Nariadili zákaz vychádzania v meste

Protestujúci proti výsledkom amerických volieb sa dostali do stretu s políciou a podarilo sa im preniknúť do Kapitolu, kde prebieha spoločné zasadnutie oboch komôr Kongresu. Americkí zákonodarcovia majú potvrdiť výsledky prezidentských volieb. Vo Washingtone bol vyhlásený zákaz vychádzania.

Demonštranti prerazili policajný kordón pred Kapitolom, polícia proti nim používa slzný plyn, uvádza Sputnik.

Priaznivci amerického prezidenta Donalda Trumpa sa snažia preniknúť do budovy Kapitolu, dochádza k stretom medzi nimi a políciou, uvádza NBC News.

Polícia používa na rozháňania Trumpovcov priaznivcov slzný plyn a nesmrtiace zbrane.

„Ja a moji spolupracovníci sme boli požiadaní, aby sme opustili budovu Cannon (súčasť budovy Kongresu – pozn. Red.),“ povedal kongresman Ritchie Torres.

Televízny kanál NBC News informoval, že priaznivci Trumpa sa snažia preniknúť do budovy Kapitolu, dochádza k stretom medzi nimi a políciou. Rad kancelárií, ktoré sú súčasťou komplexu budov Kongresu, bola evakuovaná.

Senát USA náhle prerušil zasadnutie vzhľadom k protestom za múrmi budovy Kongresu vo Washingtone.

Počas prejavu senátora za Oklahomu Jamesa Lankforda, bez toho, aby ten mohol svoj príhovor dokončiť, predseda zaklopal kladivkom na stôl a oznámil, že práca bude prerušená, kým nebudú senátori znovu zvolaní. Potom bolo vysielanie ukončené.

Starostka Washingtone Muriel Bowser vyhlásila v metropole zákaz vychádzania po 18. hodine.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353