Protestujúci proti očkovaniu rozbili zábrany a vtrhli na vianočné trhy (Video) - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Protestujúci proti očkovaniu rozbili zábrany a vtrhli na vianočné trhy (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V násilné vniknutie na vianočné trhy sa zmenila demonštrácia v luxemburskej metropole. Demonštranti odstránili zátarasy a dav vtrhol do priestoru trhov, na ktoré v Luxembursku môžu len očkovaní, uzdravení či testovaní.

Početná skupina v sobotu najprv demonštrovala v hlavnom meste Luxemburska pred sídlom vlády. Neskôr sa dav ľudí, ktorí sú nespokojní s vládnymi riešeniami epidémie covidu, presunul na námestie. Mäsa demonštrantov začala lomcovať zábranami od priestoru vianočných trhov, neskôr násilne prešla cez pracovníkov ostrahy až k stánkom.

Videá, ktoré sa šíria na sociálnych sieťach, zachytávajú stovky ľudí, niektorí z nich mali zakrytú tvár. Podľa oficiálnych údajov luxemburskej polície, o ktorých informujú médiá, protestovalo v tamojšej metropole okolo dvoch tisíc ľudí.

Demonštrácie sa cez víkend odohrali na mnohých miestach Európy. V nedeľu demonštrovalo v hlavnom meste Belgicka okolo osem tisíc ľudí, v sobotu vyjadrovali ľudia nesúhlas s postupmi počas epidémie aj v Berlíne, či Zürichu. Proti povinnému očkovaniu vyšli ľudia do ulíc aj vo Viedni.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *