Ľudí z protestu by dali najradšej na čiernu listinu bez nároku na zdravotnú pomoc, píšu progresívcom

Europoslanec strany Progresívne Slovensko Michal Šimečka sa vyjadril kriticky na sociálnej sieti voči protestu, ktorý sa konal 12.decembra v Bratislave. Ľudia tam protestovali proti vláde Igora Matoviča a vyjadrili nesúhlas napríklad aj proti vakcíne, ktorej neveria.

„Neuveriteľné. Nemocnice praskajú pod rekordným náporom pacientov s covidom, denne naň zomierajú desiatky ľudí, a Uhrík s Mazurekom si organizujú demonštráciu. Stovky ľudí bez rúšok pokope. Veselé selfiečka.“ napísal Šimečka k fotografii z protestu.

V diskusii pod príspevok fanúšikovia stránky europoslanca okamžite začali hon proti Kotlebovcom a ľuďom, ktorí sa zúčastnili protestu.

Jeden z nich by najradšej rozdal každému pokutu 300eur a každého účastníka protestu dal na čiernu listinu bez nároku na akúkoľvek zdravotnú starostlivosť pri pozitívnom teste na Covid19.

V diskusii sa však našli aj takí, ktorí kritizovali vládu Matoviča a obránili si protestujúcich, ktorí sú podľa nich len nespokojní ľudia, ktorí prišli protestovať, no na svahoch Borisa Kollára sa veselo lyžuje.